Po pro české barvy úspěšném úvodu letošní q-school European Tour přichází v tomto týdnu nejočekávanější turnaj první fáze. Do kvalifikační školy totiž v rakouském Ebreichsdorfu vstoupí tradičně nejvíce Čechů. Letos jich je sedm, ke kterým se přidali také tři Slováci.

Rakouský turnaj je tradičně nejoblíbenějším mezi českými a nyní i slovenskými hráči. Jinou cestu od loňského roku zvolil Filip Mrůzek, který startuje q-school v německém Fleesensee, kde vloni první fázi senzačně vyhrál a i letos si v minulém týdnu zajistil postup dál.

V podobný úspěch v tomto týdnu doufá sedm českých a tři slovenští hráči, kteří se pokusí skončit po čtyřech kolech mezi nejlepšími cca 20 procenty ze všech hráčů, kteří se v Rakousku představí.

České barvy budou hájit Ondřej Lieser, Stanislav Matuš, Martin Příhoda, Jan Cafourek, Tadeáš Sedláček, Tomáš Holoubek a amatér Vítek Novák. Ze Slovenska vyrazili do Ebreichsdorfu Milan Sopko a dva amatéři Ján Friesz a Peter Valášek.

Největší šance na úspěch se aktuálně dávají trojici Lieser, Matuš, Novák. Prvně jmenovaný hraje v posledních týdnech výborný golf, i když ho na turnajích nakonec srazily vlastní chyby.

Nejprve na Casa Sereně podepsal špatně vyplněnou skórkartu a tak sám sebe diskvalifikoval z prvního místa, následně v Berouně skvěle rozehraný turnaj pokazil nepovedeným finálovým kolem. Přesto je nyní se svou hrou, kterou celou sezonu ladí právě pro kvalifikační školy, spokojený.

Podobně je na tom Matuš, který díky Lieserově chybě nejprve vyhrál na Casa Sereně a poté si připsal už čtvrté letošní vítězství na finálovém turnaji polské PGA.Tím si potvrdil průběžné druhé místo v letošním pořadí Order of Merit českých profesionálů za suverénním Mrůzkem.

Jediný český amatér ve startovním poli Novák prožil báječný konec léta. Vše začalo na Penati, kde na evropském šampionátu mužů obsadil historické místo v top 20 a poté společně s Mrůzkem ukončil na Czech Masters 21 let dlouhé české čekání na cut na European Tour.

Dobrou formu má před startem q-school také Sedláček, který skončil druhý za Matušem v Polsku. Bez šance však nejsou ani Příhoda s Cafourkem, kteří letos zatím byli ve stínu svých úspěšnějších krajanů.

ČTĚTE TAKÉ:
Q-school: Mrůzek zažil bolestivé kolo, ale postoupil
Matuš vyhrál polské finále, získal 4. letošní titul
Lieser se musel naprášit: Jinak bych neusnul