Není to úplně sezóna Phila Mickelsona. Nadále se natahuje šnůra bez vítězství na PGA Tour, která nyní trvá už více než 4 roky a posledním titulem „Leftyho“ zůstává prvenství z The Open 2013.

V jednom z rozhovorů před pár týdny poměrně otrávený Mickelson hovořil, že jen těžko hledá v závěru sezóny chuť hrát turnaje. „Stejně to vždy dopadne podobně. Zahraju dvě, tři dobrá kola a pak to celé zkazím jednou šílenou osmnáctkou,“ říkal frustrovaně.

Jenže teď je to jiný Phil. Znovu usměvavý a plný elánu. Najít novou motivaci pro závěr sezóny byl těžký oříšek, ale dopomohl k tomu turnaj Dell Technologies Championship.

V pondělí na TPC Boston uhrál Mickelson dělené 6. místo, což je jeho druhý nejlepší výsledek sezóny. O příčku lepší byl jen na světové jamkovce v Texasu. „Tenhle turnaj mi dodal energii a také sílu bojovat dál. Popravdě vám řeknu, že minulý týden jsem ani nepřemýšlel na to, že bych se mohl podívat i třeba na divokou kartu do týmu pro Presidents Cup. Teď tam chci startovat,“ říká „Lefty“.

Phil Mickelson (Foto: GettyImages)

Svou pozici v týmu Steva Strickera nemá jistou. Nevešel se do desítky, která si na základě výsledků za poslední skoro dva roky vybojovala účast na turnaji a tak může jen doufat v divokou kartu kapitána. Ta by klidně mohla přijít, protože Phil letos uhrál pět Top 10 výsledků a jeho zkušenosti týmu jedině prospějí.

Phil Mickelson (Foto: GettyImages)

Jenže je tu velká spousta jmen, která teď leží v hlavě kapitánovi amerického týmu. Stricker nebude mít při rozhodování o divokých kartách lehkou úlohu. V úvahu připadají hráči jako Charley Hoffman, který měl skvělý rok a na poslední chvíli z Top 10 vypadl. Stále se lepšící Kevin Na. Určitě ve hře je i Gary Woodland a Jason Dufnar. Inu nic lehkého pro Steva Strickera, který své dvě volby divokých karet oznámí už zítra.

Celkový žebříček týmu USA zde.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »