Závěrečný turnaj sezóny PGA Tour je tu. Nejlepší třicítka bojuje o pohádkovou odměnu 10 milionů dolarů. Chybět nebudou největší hvězdy a očekává se velké drama a tuhý boj o vítězství.

Tour Championship se hraje od roku 1987 a uzavírá golfový rok na PGA Tour. Od roku 2007 je součástí závěrečné části Fedex Cupu a na turnaji má právo startovat jen 30 nejlepších hráčů sezóny.

Na golfisty nečeká cut a tak si diváci užijí celé startovní pole po čtyři hrací dny. Turnajová dotace se zvedla na velmi pěkných 9 milionů dolarů. A vítěz získá přes 1,5 milionu.

Mezi šampiony tohoto turnaje jsou opravdová esa světového golfu. Dvakrát vyhráli Tiger Woods a Phil Mickelson, titul slavil Tom Watson, Tom Lehman, Adam Scott nebo Rory McIlroy. Loni se jako vůbec první nováček vrámci play off FedEx Cupu prosadil Xander Schauffele.

Rory McIlroy (Foto: GettyImages)

Turnaj dříve cestoval po celý Spojených státech, až v roce 2004 se natrvalo usídlil na East Lake Golf Clubu.

Hřiště

Privátní klub v Atlantě je chloubou a výstavní skříní PGA Tour, který má své brány otevřeny od roku 1904. Poslední redesign vedl slavný architekt Rees Jones v roce 1994 a celá úprava včetně rekonstrukce klubovny a zázemí vyšla na 20 milionů dolarů. Pro turnajové potřeby je par na 70 úderech a délka dosahuje 7, 385 yardů.

East Lake Golf Club (Foto: GettyImages)

Poprvé se Tour Championship hrálo na East Lake v roce 1998 a vracelo se vždy ob rok. Od roku 2004 je neodmyslitelně spjato finále sezóny už jen s tímto technickým hřištěm. Rekordmanem osmnáctky v Atlantě je Zach Johnson, který zde zahrál v roce 2007 60 ran.

Na hráče čeká mnoho nástrah v podobě nepříjemných bunkerů a častých vodních překážek. Přesnost je na East Lake více než žádoucí. Složité jsou také greeny, které patří k nejrychlejším v celém kalendáři.

East Lake Golf Club (Foto: GettyImages)

Hráči

Jmen a osobností je ve startovním poli celkem 30. Za určité konstelace výsledků může vyhrát každý. Favorizováni jsou však hráči z Top 5 Fedex Cupu.

Bez šancí není ani Tiger Woods, který se chlubí dvěma tituly z tohoto nádherného hřiště v Georgii.

Přímé přenosy

Čtvrtek 19:00 - 00:00

Pátek 19:00 - 00:00

Sobota 18:30 - 00:00

Neděle 18:00 - 00:00