Dalším turnajem na Havaji pokračuje americká PGA Tour. Klasický turnaj na rány s plným startovním polem je druhým turnajem roku 2018. Dokáže svůj titul obhájit Justin Thomas nebo zažije stejný neúspěch jako minulý týden?

O turnaji:

Jeden ze dvou turnajů pořádaný na Havaji. První ročník se hrál už v roce 1928, ale byla to jen malá vlaštovka, kde se neúčastnili tehdejší nejlepší profesionálové. V rámci PGA Tour se turnaj pořádá od roku 1965 a prvním vítězem se stal Gay Brewer a to až v playoff.

Turnaj několikrát měnil termín, hrálo se v listopadu a únoru až v posledních dvou dekádách se termín ustálil v druhém lednovém týdnu. Partnerem turnaje je od roku 1999 výrobce elektroniky Sony a patří tak mezi nejdéle působící sponzory na PGA Tour.

V roce 1983 se prvním japonským vítězem na PGA Tour stal čtyřicetiletý Isao Aoki. Titul okořenil eaglem na poslední jamce a porazil o ránu Jacka Rennera.

Sony Open in Hawaii (Foto: GettyImages)

Jako čtrnáctileté děvče se turnaje účastnila v roce 2004 Michelle Wie. Proti mužské konkurenci sice neuspěla a nedala cut, ale výrazně jí to pomohlo v začátku kariéry.

V Honolulu se hraje na hřišti Waialae Country Club, tady je jeho představení.

O hřišti:

Otevřeno 1927, Par 70, Délka 7 044y. Těžké, ale krásné hřiště designoval Seth Raynor. Po tomto golfovém architektovi se redesignu ujalo několik renomovaných Američanů. Výsledkem byla úprava paru z 72 ran na 70. A také vznik několika nových jamek.

Sony Open in Hawaii (Foto: GettyImages)

Jamka číslo 8 věrně kopíruje slavnou jamku Redan hole v North Berwick Golf Clubu ve Skotsku.

Sedmnáctka pro změnu navozuje atmosféru Road hole ze St. Andrews.

Tříparová 13 je zase podobná jedné z jamek hřiště ve francouzském Biarritzu.

I jamka 16 je kopií jiné. Inspiraci hledejme na Long Islandu na hřišti National Golf Links of America a to na šestce.

Sony Open in Hawaii (Foto: GettyImages)

Hřiště bylo námětem mnoha verzí počítačových her a i díky tomu se těší velké popularitě. Ruku v ruce s tím jdou i služby. Luxusní hotel s restaurací je samozřejmostí a v ceně ubytování je i green fee.

Loňský šampion Justin Thomas místní osmnáctku rozstřílel 59 ranami a zapsal se tak do VIP klubu PGA Tour, dokáže to zopakovat?

Na koho se těšit:

První turnaj, který má klasické startovní pole 156 golfistů. O titul a odměnu 1, 116 mil $ budou bojovat například Daniel Berger, K.J. Choi, Luke Donald, Jordan Spieth nebo dvojnásobný vítěz Jimmy Walker.

Jordan Spieth (Foto: GettyImages)

Přímé přenosy vysílá Golf Channel od čtvrtka do neděle a na důležité informace se můžete těšit i z našeho zpravodajství.