Ještě neodezněly dozvuky sezóny 2016/2017 a už je tu nový ročník nejprestižnější golfové série světa. Počínaje čtvrtečním večerem startuje PGA Tour. Úvod nové sezóny obstará tradiční turnaj Safeway Open dříve známý jako Frys.com Open.

O turnaji:

Tento turnaj tradičně zahajuje novou sezónu PGA Tour. První ročník se konal v roce 2007 a hrálo se v arizonském Scottsdale. Od roku 2008 se turnaj přestěhoval na západní pobřeží USA do Kalifornie.

Turnaj byl v letech 2007 až 2012 zařazen do PGA Fall Series, kde si hráči, kteří ještě neměli zajištěnou kartu na PGA Tour, mohli vybojovat členství do začínající sezóny. Loni byl závěr turnaje okořeněný dramatem v podobě play-off. 4 kola nerozhodla a tak museli hrát Emiliano Grillo s Kevinem Na rozstřel. Po první jamce vítěz stále nebyl znám a šlo se na druhou jamku playoff, kde se nakonec ze svého 1. titulu radoval Argentinec Grillo, který zahrál birdie.

Safeway Open přináší vždy zajímavou podívanou a daří se zde nováčkům. Uvidíme dalšího novice mezi hráči, ketří už na PGA Tour vyhráli? Turnaj hostí od roku 2014 Silverado Country Club, North Course.

Safeway Open (Foto: Getty Images)

O hřišti:

Otevřeno v roce 1980, Par: 72, Délka: 7171 yardů. Původní design byl několikrát měněn, aktuální podobu navrhl bývalý hráč PGA Tour a v současnosti spolukomentátor americké verze Golf Channel, Johny Miller. Zajímavostí je, že v roce 1989 koupil hřiště za 110mil. $ japonský podnikatel Isao Okawa. Nyní má hřiště hodnotu téměř dvojnásobnou.

Na hráče čeká mnoho vodních překážek a komplikovat hru z týčka bude i množství starých dubů, které lemují fairwaye. Hřiště je krásně členité a není výjimkou, že jamky mají výrazné převýšení.

Safeway Open (Foto: Getty Images)

Na koho se těšit:

Startovní pole čítá 156 jmen a tady vybíráme ty nejzajímavější. Nechybí vítěz Presidents Cupu a pravidelný účastník Safeway Open Phil Mickelson. Diváky jistě zaujme i hra Billa Haase, který se bude snažit zahodit zklamání, že se nedostal na Tour Championship. Velký showmanem bude i John Daly. No je na koho se dívat.

Kdo se nakonec stane šampionem Safeway Open sledujte v přímých přenosech na TV Golf Channel. Začínáme ve čtvrtek ve 23:30.

Loading the player...