Pokračování na PGA Tour přivede tento týden hráče do Silvis v Illinois. Na programu je John Deere Classic. Vzhledem k tomu, že je za dveřmi The Open Championship, tak největší esa chybějí. Rozhodně však neplatí, že John Deere Classic nudí!

O turnaji:

První ročník, pod tehdejším názvem Quad Cities Open, se konal v roce 1971 a tehdy nebyl ještě plnohodnotným turnajem PGA Tour. Tím se stal o rok později a vydrželo mu to do současnosti.

Společnost John Deere podporuje tento podnik už od roku 1999 a patří tak k nejdelším sponzorům jednoho turnaje na PGA Tour. Turnaj putoval kalendářem sezóny, až se usídlil v termínu týden před The Open. V prvních ročnících to ubralo na atraktivitě startovního pole a tak přišel jasný zásah od titulárního partnera. Od roku 2008 společnost John Deere pravidelně ihned po turnaji vypravuje přímý soukromý let do Británie právě pro hráče, kteří se kvalifikovali.

john-deer-classic-004.jpg

Turnaj John Deere Classic na sebe upozornil také v letech 2005 a 2006, kdy na pozvánku startovala Michelle Wie. V roce 2013 jako první teenager od roku 1931 triumfoval na PGA Tour Jordan Spieth. Bylo to dva týdny před jeho 20. narozeninami.

Od roku 2000 se hraje turnaj na technickém hřišti TPC Deere Run.

john-deer-classic-007.jpg

O hřišti:

Otevřeno 2000, Par 71, Délka 7, 268y. Hřiště bylo otevřeno a postaveno za výrazného přispění PGA Tour a má označení Tournament Players Club. Designérem je D.A. Weibring.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

Hřiště patří mezi nejtechničtější na PGA Tour, není závratně dlouhé a má své nástrahy. TPC Deere Run je jedním z předních hřišť v počtu zahraných birdie za posledních 15 let na PGA Tour.

Do hry se dostávají 4 vodní překážky a celkem 78 bunkerů. Obtížnost zvyšuje i vysoký a hustý rough. Na druhou stranu dá se zde zahrát velmi slušné kolo. Paul Goydos v roce 2010 zahrál magických 59.

Ryan Moore (GettyImages)

Na koho se těšit:

Hvězdami turnaje bude domácí duo Zach Johnson (šampion 2012), Ryan Moore (šampion 2016). Chybět nesmí ani loňský šampion Bryson DeChambeau, nebo trojnásobný vítěz Steve Stricker.

Turnaj můžete sledovat od čtvrtka do neděle v přímých přenosech na Golf Channel.