Velká a poslední generálka na U.S. Open se hlásí o slovo na PGA Tour. Tento týden se přestěhoval kolotoč turnajů do Memphisu.

O turnaji:

Turnaj vznikl v roce 1958 a tehdejší Memphis Open se hrával na místním Colonial Country Club in Memphis. Velkou postavou turnaje byl Vernon Bell, který stál včele organizačního týmu dlouhých 22 let.

V roce 1977 během Pro-Am zahrál prezident Gerald Ford Hole In One a o dva dny později Al Geiberger nasázel 59 ran. Když zahrál 11 birdie a jeden eagle. Nakonec turnaj s výsledkem -15 vyhrál.

TPC Southwind (Foto: GettyImages)

Mezi šampiony Fedex St. Jude Classic najdeme Freda Couplese, Jay Haase, Lee Trevina, Garyho Playera a v novější éře turnaje Dustina Johnsona, Lee Westwooda nebo Daniela Bergera., který vládne posledním dvěma ročníkům.

O hřišti:

Otevřeno 1988, Par 70, Délka 7, 244y. Od roku 1989 hostí turnaj Fedex St. Jude Classic hřiště TPC Southwind. Tohle privátní hřiště navrhl Ron Prichard. Mírnou renovací prošlo hřiště v roce 2004, která byla zaměřena na nová odpaliště a bunkery.

TPC Southwind (Foto: GettyImages)

Rekord této osmnáctky mají v držení dva golfisté, Jay Delsing (1993) a Bob Estes (2001). Podařilo se jim zahrát 61 ran.

Daniel Berger (Foto: GettyImages)

Na koho se těšit:

Startovní pole Fedex St. Jude Classic bývá před U.S. Open značně prořídlé, ale letos na TPC Southwind ladí formu velká jména. Nebude chybět obhájce titulu Daniel Berger. Na start se těší i hvězdná dvojice Dustin Johnson a Phil Mickelson. Sekundovat by jim měl i vítěz loňského U.S. Open Brooks Koepka.

Sledujte Fedex St. Jude Classic na obrazovkách Golf Channel. Začínáme už dnes večer.