Druhý turnaj sezóny a hned stěhování z USA do Asie. Na golfisty čeká 8. ročník turnaje CIMB Classic. Po dlouhém přesunu z Kalifornie do Malajsie nás čeká podnik s velice dobrým obsazením.

O turnaji:

CIMB Classic je turnaj, který byl jako první podnik PGA Tour pořádán v jihovýchodní Asii, spolupořádají ho Asian a PGA Tour. Na turnaji nemůže startovat každý, hraje se podle tak zvaného redukovaného startovního pole. Ve startovní listině je 78 golfistů a zastoupení je následující. TOP60 hráčů Fedex Cupu doplní 10 nejlepších z Order Of Merit na Asian Tour a zbývajících 8 míst je určeno pro sponzorské pozvánky.

 

Od sezóny 2013 je turnaj součástí Fedex Cupu a získal tím na výrazné prestiži i finanční dotaci, která je 7 mil. $. Na vítěze čeká mimo finanční odměny i příjemný bonus v podobě startu na The Masters a pozvánka do Augusty je velkým lákadlem. Po úvodních třech ročnících v The Mines Resort & Golf Club se turnaj usídlil v Kuala Lumpur Golf & Coutry Club.

gettyimages-494784582.jpg

O hřišti:

Otevřeno 1991, Par 72, Délka 6 368 m. Původní design West a East Course dal v roce 1991 Nelson Howarth. Proměnou prošlo hřiště West Course v roce 2008 a to rukou bratrů Teda a Goeffa Parslowových. Od této změny se hřiště stalo dějištěm mnoha zajímavých turnajů. Mimo CIMB Classic se zde koná Maybank Malaysian Open a hrála se tu i LPGA Tour.

Jen na šesti jamkách není reálnou hrozbou vodní překážka. Nebezpečí na hráče čeká také v nepříjemných bunkerech. Greeny až tak složité nejsou a skórování není obtížné.

gettyimages-495197102.jpg

Na koho se těšit:

Startovní pole slibuje i letos velmi slušnou podívanou. Nesmí chybět šampion posledních dvou ročníků Justin Thomas.

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

Vítěz Fedex Cupu bude mít konkurenci v podobě Hidekiho Matsuyami, Paula Caseyho nebo Thomase Pieterse.

Turnaj můžete sledovat v přímých přenosech již ve čtvrtek a pátek brzy ráno od půl 5 o víkendu pak startujeme na TV Golf Channel v 05:00. Pokud nejste ranními ptáčaty, máme pro vás i reprízy. Více o programu zde.