Zatímco Filip Mrůzek se ve finálovém kole na turnaji Pro Golf Tour v Rakousku pral s bolestí zad a podle toho vypadal konečný výsledek, Jan Cafourek navázal na výborné druhé kolo a poté, co zahrál nejlepší rundu dne a znovu pět ran pod par, obsadil vynikající třetí místo.

Konečné pořadí turnaje: zde.

Do závěrečné rundy turnaje Adamstal Open vstupoval s největšími nadějemi Mrůzek, ale ty se záhy rozplynuly. "Od jedničky mě tahala záda. Bolelo to opravdu hodně a podle toho moje hra vypadala. Ale nechtěl jsem to skrečovat, proto jsem dohrál," vysvětlil Mrůzek.

Český profesionál zahrál na první devítce tři bogey a dvakrát dokonce i double bogey a ani jednou neskóroval. Ani druhá devítka nepřinesla žádný obrat k lepšímu.

Mrůzek sice zahrál i dvě birdie, ale také čtyři bogey a kolo dohrál s hrozivým výsledkem devět ran nad par. V konečném pořadí nakonec obsadil až dělenou 31. pozici se skóre +6.

To Cafourek pokračoval ve své spanilé jízdě. Už na první devítce zahrál dvě birdie a v tu chvíli se posunul už do první desítky. A plyn neubral ani na posledních devíti jamkách.

Přidal na nich další čtyři birdie a zaváhal pouze jednou - na tříparové šestnácté jamce zahrál bogey. Jediné v celém kole. Pět ran pod par bylo nejen nejlepším kolem dne, ale Cafourka vyneslo se skóre -7 až na konečnou třetí příčku, což je jeho nejlepší umístění na Pro Golf Tour.

"Po výsledcích 73, 65, 65 (-7) jsem dosáhl na první bednu na Pro Golf Tour, na Adamstal Open 2015 - 3.místo. Jupíííí," podělil se Cafourek o radost na svém facebookovém profilu.

Bodovali i další dva čeští hráči. Michal Kratochvil obsadil dělené 35. místo se skóre +8 a Martin Příhoda skončil na 39. příčce s výsledkem o jednu ránu horším.

Vítězem se stal až v rozstřelu Francouz Olivier Rozner, který porazil Němce Antona Kirsteina. Oba dohráli se skóre -11.