Úvodním kolem začal společný turnaj nejvýznamnějších golfových sérií, WGC Mexico Championship. 64 golfistů se pralo s nástrahami krásného hřiště Chapultepec, podívejme se jak.

Zahrát čisté skóre nebylo ničím jednoduchým, ale povést se to mohlo. Oosthuizen, Schauffele, Sharma a Rafa Carbera Bello to dokázali. Díky tomu se tato čtveřice pohybuje velmi vysoko.

Nejlepším výkonem dne bylo 64 ran Jihoafričana Louise Oosthuizena. Přesnost byla prvotřídní. 35letý golfista trefil 83% greenů, tedy jen tři míčky nebyly v regulaci na greenech. K tomu přidal dobré puttování, kdy potřeboval jen 27 puttů a vede i díky eaglu z patnáctky se skóre -7.

Louis Oosthuizen (Foto: GettyImages)

V závěsu za Oosthuizenem je se ztrátou jedné rány trojice Chris Paisley, Xander Schauffele a Ind Shubhankar Sharma. Kolo za 65 ran znamená dělené druhé místo.

Výkony Paisleyho a Sharmy jsou opravdu obdivuhodné. Oba hráči hrají poprvé na turnaji World Golf Championship a vlétli do prestižní série bez bázně a hany. „Hrát v takovéto konkurenci je výjimečné. Kam se podívám, tam stojí golfová ikona a skvělý hráč. Připadám si trochu jako ve snu,“ říkal vedoucí hráč Race to Dubai Ind Sharma.

Shubhankar Sharma (Foto: GettyImages)

Pozvolnější rozjezd měl v prvním kole obhájce titulu a světová jednička Dustin Johnson. Loňský šampion hrál první devítku na jamkách 10-18 a obešel ji za 35 ran. „Bylo to hodně divoké. Nemohl jsem chytit pořádný rytmus,“ poukázal na fakt, že zahrál na své první devítce 4 birdie, bogey a double bogey.

Dustin Johnson (Foto: GettyImages)

Nakonec DJ zahrál 69 ran a s -2 je na dělené třinácté příčce. Z Top pětky světového pořadí začal nejlépe Jon Rahm. Loni třetí golfista turnaje zahrál 67 ran a je sedmý. „Chyběla mi přesnost z teečka. Musel jsem se několikrát zachraňovat a to mi ubíralo šance skórovat. Na druhou stranu, mám ze své hry dobrý pocit a věřím, že se budu zlepšovat,“ říkal Rahm po prvním kole.

Jon Rahm (Foto: GettyImages)

Průběžné pořadí turnaje zde.

Druhé kolo nebude chybět dnes večer ve vysílání Golf Channel. Start přímého přenosu je ve 20:00.