Start, který čekal asi jen málokdo. Od pondělí jsme slýchali o jasných favoritech posledního Majoru a jména jako Thorbjorn Olesen a Kevin Kisner mezi nimi rozhodně nebyla, možná chyba.

Právě tato dánsko-americká dvojice se usadila po prvních 18 jamkách na čele leaderboardu PGA Championship. Jejich skóre se na jednom z nejtěžších hřišť usadilo na cifře -4.

Odstartovat turnaj na prakticky neznámém hřišti za 67 ran to je pro Thorbjorna Olesena snový začátek. 27letý člen European Tour hraje PGA Championship po páté v kariéře a zatím si nevede vůbec špatně. V prvním kole zahrál 6 birdie a dvě bogey. Velmi dobře puttoval a úspěšně trefoval greeny.

Kevin Kisner (Foto: GettyImages)

Spoluleader je také Kevin Kisner. Devátý hráč Fedex Cupu letos jeden turnaj na PGA Tour vyhrál a dvakrát byl druhý. Při své čtvrté účasti na PGA Championship rozehrál turnaj nejlépe ve své kariéře. Ale ani on se nevyhnul na opravdu náročném hřišti chybám. Dvě bogey byla daň za příliš agresivní hru na jamce číslo pět a také za nepřesnou ránu z teečka na tříparové 13. Stejně však jako Olesen i Kisner šestkrát zaskóroval.

Z papírových adeptů na titul nejlépe začal vítěz U.S. Open Brooks Koepka. 27letý hráč z Floridy zahrál jen o ránu hůře než dvojice Kisner Olesen. Koepka zároveň potvrdil, že není v současnosti lépe hrajícího golfisty na turnajích „velké čtyřky“. Za posledních 5 Majorů, do kterých nastoupil, nechyběl ani jednou v Top 15, jeden turnaj vyhrál a další dva dokončil mezi šesti nejlepšími.

Brooks Koepka (Foto: GettyImages)

Další favorité už tak úspěšní nebyli. Jason Day a Dustin Johnson zahráli -1, stejně jako Jon Rahm. Adam Scott šel v paru a Spieth s McIlroyem jsou po prvním kole na +1.

Černý den prožil Phil Mickelson. Populární Američan hraje svůj jubilejní 100. Major (psali jsme zde) a nezačal vůbec dobře. Od roku 1995 pokaždé Mickelson prošel cutem, ale jeho hrozivých 79 ran (+8) mu tuto bilanci může překazit. Ještě horší výsledek zapsal obhájce titulu z loňska Jimmy Walker. Ten zahrál jediné birdie, sedm bogey a dva „dabláče“. +10 a 81 ran znamenají dělené 144. místo.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Průběžné pořadí turnaje zde.