Závěrečný turnaj série Pro Golf Tour v Maroku se nejlépe z českých hráčů povedl Marku Novému a Janu Cafourkovi. Oba shodně skončili v top 10 na 8. místě se skóre -2. Série se stěhuje po osmi dílech v Egyptě a Maroku už do Evropy na libereckou Ypsilonku.

Konečné pořadí turnaje: zde.

Do finálové rundy turnaje Open Royal Golf Anfa Mohammedia s dotací 30 tisíc euro vstupovali oba čeští hráči, kteří prošli cutem s nadějí na první desítku. A oba v ní také skončili.

Marek Nový nasbíral během osmnácti jamek tři birdie a stejný počet bogey, dohrál v paru a s celkovým skóre dvě rány pod par obsadil dělené osmé místo.

Na to se vyšplhal i Jan Cafourek, který odehrál zajímavé kolo, v němž svým golfem rozhodně nenudil. Na první devítce nasbíral tři birdie a dvě bogey, na druhé zopakoval totéž a výsledkem bylo denní skóre dvě rány pod par a se stejným dohrál turnaj i celkově. Znamenalo to pro něj posun do první desítky na dělené 8. místo stejně jako Nový.

V průběžném pořadí Order of Merit je nejlepších českým hráčem stále Filip Mrůzek na 23. místě se ziskem 4098 bodů. V posledním turnaji v Maroku ale Mrůzek kvůli zranění nehrál.

Z vítězství se radoval Angličan Ben Parker, který turnaj dokončil se skóre -7. Po dvou turnajích v Egyptě a šesti v Maroku se Pro Golf Tour stěhuje do Evropy.

A premiérově se bude "třetí" evropská liga hrát i v Česku, konkrétně na libercké Ypsilonce. Turnaj Ypsilon Cup by CzechOne s dotací 30 tisíc euro se uskuteční 4. – 6. května.