Jedním slovem neuvěřitelné! To co předvádí Justin Thomas v sezóně PGA Tour 2016/2017 zvedá diváky ze sedadel. Propracovaná hra bez větších výkyvů okořeněná pěti tituly, paráda.

Druhý turnaj Fedex Cup Playoffs se hrál od pátku do pondělí v Bostonu a vítěz není až tak překvapivý. Spoluleader po třech kolech dotáhl cestu za svým šestým titulem v kariéře bez větších problémů a s dostatečným náskokem tří úderů.

Každou jamkou, každým odehraným kolem se na turnaji Dell Technologies Justin Thomas zlepšoval. Svou výkonost potvrdil ve třetím kole, kdy zahrál 63 ran, nejlepší výsledek na turnaji. V pondělním finále pak kontrolovanou hrou dokráčel k výsledku 66.

24letý Američan s celkovým skóre -17 vyhrál svůj první turnaj Playoffs a díky triumfu na TPC Boston se posunul na druhé místo žebříčku Fedex Cup. Prvním hráčem celosezónního pořadí je druhý muž turnaje Dell Technologies Championship, Jordan Spieth. Světová dvojka se také kolo od kola zlepšovala, ale na konec na skvěle hrajícího Thomase Jordan Spieth nestačil.

Rodák z Texasu zahrál na druhé devítce tři bogey a to se mu stalo osudným. „Samozřejmě mě to velmi mrzí. Druhý týden po sobě jsem skončil těsně druhý,“ připomněl Spieth prohrané playoff s Dustinem Johnsonem z minulého týdne.

Jordan Spieth (Foto: GettyImages)

Velmi dobrý turnaj má za sebou Australan Marc Leishman. Šampion Arnold Palmer Invitational sice neudržel dělené první místo, ale spokojený s třetí příčkou nakonec byl. „Před turnajem jsem se necítil zrovna nejlíp. Byl jsem mírně nachlazený a cítil jsem záda. Sezóna je dlouhá a náročná. Tělo dostává zabrat. Jsem rád, že záda vydržela. Třetí místo je super výsledek,“ byl spokojený Leishman.

Paul Casey (Foto: GettyImages)

Formu na turnajích vyřazovací čtyřky opět potvrdil Paul Casey. Dělené čtvrté místo s Jonem Rahmem ho posunulo do Top 10 Fedex Cupu.

Tento týden mají hráči na PGA Tour pauzu, další turnaj Fedex Cupu Playoffs je čeká od 14. září v Chicagu. Hraje se BMW Championship pro 70 nejlepších.

Kompletní pořadí turnaje zde.