Sezóna 2017/2018 je nejhorší v kariéře jinak velmi úspěšného Sergia Garcii. Španělský golfista nejen že neobhájil titul z Masters, ale ani neprošel na PGA Tour do Playoffs Fedex Cupu.

Vůbec poprvé bude chybět Sergio Garcia v boji o pohádkovou odměnu 10 milionů za vítězství ve Fedex Cupu. Od roku 2007 se ještě nestalo, aby španělský vítěz 10 turnajů PGA Tour chyběl v závěrečné vyřazovací části.

Letos to prostě „El Niňovi“ nejde. Špatné je to výsledkově na PGA i European Tour. Garcia odehrál v USA celkem 15 turnajů, jenže v osmi neprošel cutem a jen třikrát skončil v Top 10. To jen na bývalého hráče elitní světové desítky hodně málo. A právě na světovém žebříčku se nevydařená sezóna podepsala. Propad až na 25. místo.

Sergio Garcia (Foto: GettyImages)

Garcia nezachránil zpackaný rok ani posledním turnajem základní fáze. Na Wyndham Championship musel skončit do dvacátého místa, ale dělené 24. nakonec nestačilo na 125 postupujících. „Snažil jsem se, ale už bylo pozdě. Hrát s vědomím, že musíte, není lehké. Letos to byl po golfové stránce špatný rok, příští sezóna se snad změní,“ komentoval Garcia neúspěch.

Tristní byl i výkon na Majorech. Na ani jednom z elitních turnajů totiž Garcia neprošel cutem a to tu za posledních téměř dvacet let taky nebylo.

Sergio Garcia (Foto: GettyImages)

Zachránit nevydařený rok tak může Španěl stále na European Tour. V Race to Dubai figuruje na 38. příčce a prostor na zlepšení ještě má. Tak uvidíme, jestli skončí letošní rok bez titulu, nebo nakonec přeci jen někde něco uloví.