Woods = golf, toto spojení, ať je vám po chuti nebo není, prostě platí. 14násobný Major šampion táhne diváky na hřiště i k televizním obrazovkám a platilo to i minulý týden na Hero World Challenge.

Golfový svět potřeboval návrat Tigera Woodse jako sůl a to nejen ten mediální. Podle statistik americké verze Golf Channel, bylo letošní Hero sledovanější o 29% více, než to loňské.

Woodsův návrat sledovalo v průměru ve Spojených státech přes 20 milionů diváků každé hrací kolo. Sledovanější sportovní akcí minulého týdne tak byl jen nedělní zápas NFL (americký fotbal).

Tiger Woods (Foto: GettyImages)

Z celoročního srovnání vyplívá, že sledovanější golfovou akcí, kterou přenáší Golf Channel, bylo jen finále Fedex Cupu Tour Championship. Je důležité si uvědomit, že ještě nad těmito čísly figuruje slavné Masters, na to však nemá ani americký Golf Channel vysílací práva.

Tiger Woods (Foto: GettyImages)

Tiger zvedal čísla také u nás. Facebookový profil Golf Channel – Česká republika a Slovensko nebo webový portál www.golfchannel.cz zaznamenal nárůst sledovanosti o téměř 50%. Statistiky sledovanosti v TV nejsou k dispozici.

Můžete Tigera Woodse milovat, můžete ho nesnášet, jedno mu však nikdo nevezme. Woods je ztělesněním popularizace golfu po celém světě.