Jsou to necelé dva týdny, co Tiger Woods ovládl poslední turnaj sezóny PGA Tour a už stojíme před začátkem nového ročníku 2018/2019. V mnoha ohledech to bude ročník přelomový a plný novinek. Na co se tedy exkluzivně na obrazovkách Golf Channelu můžete těšit?

Ačkoli ještě nejsou známa jména nejlepšího hráče a nováčka sezóny uplynulé. Už tento čtvrtek zahájí turnaj Safeway Open nový ročník.

Ani následujících 46 turnajů, které se počítají do FedEx Cupu, nebude chybět ve vysílání Golf Channelu a přidáme i tradiční bonusy jako jsou World Cup of Golf, Hero World Challenge nebo QBE Shootout.

Velké změny v kalendáři

Sezóna 2018/2019 bude plná změn a velmi podstatnou obměnou prošel i kalendář soutěže. Doposud byli fanoušci golfu zvyklí jako poslední major roku označovat PGA Championship, ale to už neplatí.

Uvadající sláva tohoto majoru přiměla vedení PGA Tour a PGA of America přehodnotit prázdninový termín a posunout PGA Championship na druhé místo mezi majory.

Příští rok tak sezónu majorů opět zahájí Masters, po kterém se major golf přesune na Golf Channel. V přímých přenosech na Golf Channel vám nabídneme PGA Championship (16.-19. 5.), US Open (13.-16. 6.) a The Open (18.-21. 7.).

Golf Channel

Aby toho nebylo málo, tak v termínové listině se stěhuje také The Players. Na slavném TPC Sawgrass bude příští rok obhajovat titul Webb Simpson už 14.-17. března.

Nový termín má zatraktivnit první měsíce roku a přilákat na „méně významné“ turnaje větší hvězdy. Uvidíme, co tomu řekne Matka příroda a počasí.

Nové turnaje

Co by to bylo za zemětřesení na PGA Tour, kdybychom neměli nové turnaje. V příštím roce se PGA Tour nejprve podívá do Michiganu, kde bude Detroit Golf Club hostit první ročník Rocket Mortgage Classic (27.-30. 6.), a hned týden na to shlédneme turnaj 3M Open ze slavného TPC Twin Cities.

Tři místo čtyř turnajů v play off

Velmi podstatnou změnou projde i závěrečné play off FedEx Cupu. Zeštíhlení na tři turnaje má přinést větší atraktivitu, spád i napínavost boje o šampiona šampionů. TPC Boston pro příští rok v kalendáři chybí, ale nemusíme zoufat, vždy ob rok se PGA Tour do Massachusetts vrátí.

Finálový boj o titul

Sledovali jste Tour Championship s kalkulačkou v ruce? Pokud ano, tak z těch nesmyslných přepočtů, ze kterých šla hlava kolem, už mít strach nemusíte.

Finálový turnaj pro 30 nejlepších prošel radikální změnou a od nového ročníku do něj budou hráči vstupovat podle pořadí ve FedEx Cupu.

Jednoduše ten, kdo povede celosezónní pořadí, bude mít hned na prvním teečku úvodního kola skóre -10, aniž by dal jediné birdie.

Druhý bude na skóre -8, třetí na -7 a až od 26. po 30. místo budou hráči začínat turnaj v paru.

Tour Championship (Foto: GettyImages)

Zabrání se tedy variantě, která nezastala v posledních dvou letech, kdy byl šampion FedEx Cupu jiný tomu z Tour Championship. Pro hráče to znamená dosud neznámý formát a velkou stíhací jízdu hned od začátku, pro fandy pak zajímavý a především přehledný formát boje o celých 15 milionů dolarů.