Závěrečná část European Tour ještě ani nezačala a jedna z největších golfových star oznámila, že končí. Zbytek sezóny bude bez Roryho McIlroye, ten si bere pauzu od golfu i novinářů.

Poslední měsíce byly plné frustrace, očekáváné vítězství ne a ne přijít. McIlroy mu sice byl několikrát blízko, ale na to se historie ptát nebude, rok 2017 bude bez titulu. To, se severoirskému golfistovi v jeho kariéře přihodilo teprve po druhé.

Ačkoli se v mnoha ohledech jednalo o rok přelomový, Rory být spokojený nemůže. Lednové zranění žeber, svatba, stěhování i následné vyhození caddyho jeho golfový rok ovlivnily více, než 28letý hráč předpokládal.

Rory McIlroy (Foto: GettyImages)

„Popravdě řečeno nemám ze sebe za rok 2017 vůbec radost. Nedokázal jsem se dostat z průměrnosti a někdy ani na tu jsem nedosáhl,“ kriticky konstatoval po poslední turnaji, který letos odehrál. V St. Andrews sice prošel cutem, ale žádná sláva to nebyla. Rory skončil na děleném 64. místě.

Rory McIlroy (Foto: GettyImages)

McIlroy jako obhájce vítězství ve Fedex Cupu na PGA Tour nepostoupil ani na poslední turnaj Tour Championship pro 30 nejlepších, ale jeho hodnocení bylo poměrně překvapující. „Letos jsem nedosáhl stanovených cílů, to je fakt, se kterým se musím smířit. Bohužel jsem zklamal mnoho lidí, ale tak už to ve sportovním životě chodí. Na druhou stranu cítím, že jsem lepší hráč, než jsem byl v letech 2011 a 2012, kdy jsem vyhrával Majory. V dalších letech mohu být ještě lepší,“ vidí svoji budoucnost optimisticky.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Roryho čeká dlouhá pauza. Sám nastínil, že nehodlá vzít na šest týdnů hole do ruky a potřebuje se dát do pořádku po psychické i fyzické stránce. „Následujících tři měsíce pro mě budou opravdu důležité, musím znovu získat sebevědomí. Chci vše přehodnotit a získat pocit, že dělám maximum pro to, abych se znovu stal nejlepším hráčem na světě. Zlepšit se musí všechny složky mé hry, pak můžu pomýšlet na tituly,“ naznačil svou představu Rory McIlroy.