Vítěz čtyř Major turnajů a bývalá světová jednička Rory McIlroy nezažívá dobrou sezónu. Ačkoliv byl Severní Ir letos dvakrát na Majorech v Top 10 a celkem uhrál nejlepší desítku na PGA a European Tour sedmkrát zůstává bez titulu.

Právě podle získaných titulů se hodnotí úspěšnost těch nejlepších hráčů, mezi které bezpochyby Rory stále patří. Zhoršené výkonosti současné šestky světového golfu si všiml i bývalý Ryder Cupový kapitán a skvělý golfista Paul McGinley.

„Rorymu se blíží 30. Začal psát novou etapu svého života, oženil se, přestěhoval se, má teď daleko větší zodpovědnost. Když byl novým klukem na Tour, měl to jednoduché. Hrál bez tlaku, byl úplně v klidu a nad ničím si nelámal hlavu. Teď je to jiné. Rory se musí za své výsledky zodpovídat. Ne snad vám novinářům, ale fanouškům a sponzorům. Každý od něj čeká jen vítězství a to je nesmírně náročné,“ poukazuje na současnou situaci McGinley.

Rory McIlroy (Foto: GettyImages)

Podle Irského golfisty ztratil McIlroy i náskok v technice, který měl na své soupeře. „Golf jde nesmírně rychle dopředu. Musíte mít skvělou fyzičku, abyste pálili daleko, a vydrželi celá čtyři kola. Rory tohle pomalu ztratil. Výborně připraveni fyzicky a technicky jsou všichni hráči nahoře. Koepka, Spieth, Thomas, DJ nebo Rahm teď udávají směr a Rory musí zabrat, aby mu neutekli,“ radí vítěz čtyř turnajů European Tour.

Rory McIlroy (Foto: GettyImages)

„Nemá tu výhodu, jako měl dříve. Všichni víme, že je obrovský talent, ale těch je v současné době v Top 10 možná pět. Musí se vrátit k tvrdé práci v tréninku a uspořádat si sportovní i rodinný život,“ zakončil povídání McGinley.

Rory McIlroy (Foto: GettyImages)