Nejslavnější turnaj golfové planety. Turnaj turnajů a spoustou dalších přízvisek je označován první Major sezóny Masters Tournament. Podívejme se trochu pod pokličku tohoto klání o Zelené sako.

O turnaji:

Vznikl v roce 1934, patří mezi nejprestižnější turnaje sezóny, takzvané Majory. Jeho vítěz se stane nesmrtelným a je z něho golfová legenda. Navíc oblékne Zelené sako určené pro vítěze.

O zrod tohoto úchvatného a atmosférou nabitého turnaje se postarala dvojice Clifford Roberts a Bobby Jones. Jones figuroval i u zrodu hřiště Augusta National Golf Course, které vybudoval spolu s architektem Alisterem MacKenziem.

par-3-1-4ef9f3d60e48f60baa5813f356ceb776.jpg

Masters je zároveň jediný Major, který se nestěhuje a zůstává natrvalo v Augustě. Celý turnaj je nejen skvělou sportovní událostí, ale také společenským setkáním a významnou tradicí. Jednotlivé tradice turnaje a jeho odlišnosti jako slavnostní odpal legend, večeře šampionů nebo turnájek na tříparových jamkách dělá z Masters turnajem turnajů.

Mezi největší legendy řadíme vítěze šesti titulů (rekord) Jacka Nicklause, Arnolda Palmera 4x, Tigera Woodse 4x, Sama Sneada, Nicka Falda, Phila Mickelsona nebo Garyho Playera. Těch velkých jmen je mnoho.

gettyimages-519666588.jpg

Dlouho nad Masters vládli domácí Američané. Jejich kralování ukončil jako první Gary Player, který vyhrál v roce 1961, pak následovali další jako Seve Ballesteros či Nick Faldo.

O hřišti:

Otevřeno 1933, Par 72, Délka 7, 435y. Skvostný kus krajiny projektovali dvě legendy Bobby Jones a Alister MacKenzie. Od roku 1934 hostí Augusta National Golf Club nejslavnější turnaj Masters a v letech 37-38 se zde konalo i seniorské PGA Championship.

gettyimages-664883958.jpg

Je těžké říci, že je Augusta nejkrásnějším hřištěm na světě. S jistotou však můžeme říci, že je jedním z nejkrásnějších. Kvalita je naprostý TOP. Na hráče čekají pravidelně jedny z nejrychlejších greenů celé sezóny, záludnost fairwayí a poloha bunkerů nahání husí kůži.

Zajímavostí je i pojmenování každé jamky. Ty nesou názvy podle květin, keříků či stromů, které na nich převládají. Jednotlivé názvy a popisky jamek 1-9 a 10-18 tu máme pro vás.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Ačkoliv patří Augusta mezi nejtěžší hřiště planety a zahrát si zde kolo je pro smrtelníka téměř nereálný sen, viděli fanoušky i nízká čísla ve skóre kartách. Nick Price v roce 1986 zahrál 63 ran a stanovil rekord Augusty. Ten vyrovnal o deset let později Greg Norman.

gettyimages-663767210.jpg

Na koho se těšit:

Jedno jméno, jeden favorit? Nemyslitelné! V Augustě startují všichni nejlepší hráči současnosti i minulosti. Tiger Woods bez zdravotních potíží, Phil Mickelson s titulem z WGC, Jordan Spieth jako šampion z roku 2015 a další nespočet ikon golfového světa.. Máme se na co těšit a to vše v rozšířeném Golf Central a také na webu Golf Channel.

Loading the player...