Po dvouměsíční pauze se opět rozbíhá Ladies European Tour a bude u toho i česká profesionálka Klára Spilková. Turnaj Lalla Meryem Cup s dotací 450 tisíc euro v Maroku je teprve pátým podnikem letošní sezony LET. Premiérově se hraje společně s turnajem mužské European Tour.

Spilková letos stihla odehrát zatím jen dva turnaje LET – v Austrálii a v Číně. Zatímco u protinožců neprošla cutem, v Číně sice ano, ale nakonec skončila poslední z těch hráček, které se do finálových kol dostaly.

Jednadvacetiletá Češka si i kvůli dlouhé pauze mezi turnaji zahrála na přelomu března a dubna na LET Access Series ve Francii a spravila si chuť devátým místem.

Díru v turnajovém kalendáři LET vyplnila Spilková řadou aktivit. Stíhala toho víc než dost – včetně podpisu globální smlouvy s KPMG, startu na charitativním turnaji Lymfom Help Golf Tour, čestného vhazování při finále hokejové extraligy na pražské Spartě či fotografování v Mnichově pro společnost Bogner, která českou hráčku obléká.

Klára Spilková a fotografování pro Bogner (Foto: FB)

A samozřejmě se připravovala na turnaj v Maroku. "Po Číně jsem zapracovala na určitých aspektech své hry a jsem ráda, že se potvrdilo, že jdu správným směrem. Už se těším do Maroka," prohlásila před časem česká hráčka.

V předchozích letech na turnaji Lalla Meryem Cup prošla pokaždé cutem, dvakrát skončila v top 10 a nejlépe hned při svém prvním startu mezi profesionálkami v roce 2011 na sedmém místě. Aktuálně je česká hráčka v pořadí Order of Merit LET až na 65. místě s výdělkem 1841 euro.

Letošní turnaj je výjimečný tím, že se hraje v resortu Royal Golf Dar Es Salam v Rabatu společně s mužskou European Tour. A tři měsíce před zahájením letních olympijských her v Riu de Janeiru se také hraje o cenné body do olympijského žebříčku. V tom si drží Spilková 42. místo a na OH postoupí nejlepších 60 hráček.

V úvodních dvou kolech si Spilková zahraje společně s Francouzkou Valentine Derrey a Angličankou Georgií Hall. První startuje z jamky č. 10 v 8:07 a druhé z jedničky ve 12:47.