Americká PGA Tour zahájila nový ročník turnajem v Kalifornii. Nezahálela ani European Tour, která zavítala do starobylého St. Andrews na turnaj Alfred Dunhill Links Championship.

Pouze Ryder Cup od sebe rozdělil starou a novou sezónu PGA Tour. První turnaj, tradičně hraný v kalifornské Napě, nese jméno Safeway Open.

Startovní pole nebylo vůbec špatné a každý fanda, který sledoval noční přenosy, si přišel na své. Výborně začal Phil Mickelson, který se ještě před víkendem držel v boji o svůj 44. titul. Jenže pokažená závěrečná dvě kola udělala své a „Lefty“ doma na výhru znovu nedosáhl.

Jako největší favorit vstupoval do poslední kola Brandt Snedeker. Nakonec ani skóre -16 a velký náskok před konkurencí nestačil. Výborně hrající Ryan Moore a Kevin Tway stáhli náskok zkušeného Snedekera a na světě bylo play off hned v prvním turnaji nové sezóny.

Brandt Snedeker (Foto: GettyImages)

Tři muži a jen jeden mohl vyhrát. Dvakrát opakovaná osmnáctka jen vyřadila ze hry Snedekera, kterého po turnaji mrzelo finálové kolo za 74 ran. A teď už to bylo mezi Moorem a Twayem.

Jako třetí rozstřelová jamka byla určena desítka. Oba hráči měli na této jamce během turnaje skóre even par, a tak žádný z nich nebyl ve výhodě. Jak se říká do třetice všeho dobrého, Kevin Tway proměnil šanci do birdie a na to už nedokázal Ryan Moore najít odpověď.

Bylo rozhodnuto. Třicetiletý Američan Kevin Tway získal svůj první titul v kariéře a hned na úvodním turnaji si zajistil kartu na PGA Tour na další dva roky.

Kevin Tway (Foto: GettyImages)

Napínavý souboj o vítězství včetně play off sledujte ve středu od 21:30 v hodinovém sestřihu na Golf Channel.

Konečné pořadí turnaje zde.

Kdo by si nechtěl zahrát v St. Andrews? Mekka golfu ve Skotsku tentokrát přivítala turnaj Alfred Dunhill Links Championship a v rámci Pro Amu byla k vidění i slavná jména hvězd stříbrného plátna, businessu nebo z ostatních sportů.

V profesionální části turnaje útočil na svůj třetí titul v řadě Tyrrell Hatton. Člen evropského rydercupového týmu mohl napodobit Tigera Woodse, který v letech 2005 až 2007 vyhrál třikrát v řadě turnaj WGC Bridgestone Invitational, a je tak posledním hráčem, kterému se to povedlo. A u toho také zůstalo.

Tyrrell Hatton (Foto:GettyImages)

Hatton doslova promarnil šanci na vítězství na druhé devítce Old Course a musel se spokojit jen s děleným druhým místem. Druhý titul v kariéře daroval Dánovi Lucasi Bjerregaardovi.

Mladý dánský talent se skóre -15 oslavil největší výhru v kariéře, za kterou inkasoval téměř 700 tisíc Euro. K tomu si připsal 800 tisíc bodů do Race to Dubai a posunul se na 10. místo celosezonního pořadí.

Lucas Bjerregaard (Foto: GettyImages)

Ty nejzajímavější momenty turnaje s netradičním formátem a hraným na třech hřištích sledujte ve středu od 21:00 na Golf Channel.

Konečné pořadí turnaje zde.