Nakonec to nebyl klasický „happy end“ jednoho velkého amerického příběhu. Poslední roky strastmi překypující život a hra Tigera Woodse dostaly znovu pořádný impuls. Woods bojoval na Floridě o titul.

Tři kola nadmíru povedená a finálové kolo také stálo za to. Jenže nad síly bývalé světové jedničky byl nakonec Paul Casey, anglický sympaťák, který vyhrál svůj druhý titul.

I přes dělené druhé místo hledají fanoušci po celém světě jen superlativy, které patří Woodsovi. Dlouho jsme neviděli takto konzistentního, přesného a silného Tigera. Woods nezahrál za celý turnaj ani jedno double bogey a to se mu letos poštěstilo poprvé.

Tiger Woods (Foto: GettyImages)

Navíc skóroval! Za čtyři kola Valspar Championship, mimochodem turnaj hrál poprvé v kariéře, zaznamenal 16 birdie a jednou byl jen pár centimetrů od Hole in One. Bohužel ho skórování opustilo ve finále, to zahrál jen dvě birdie. „Dnes jsem netrefoval železa dobře. Proto mi uniklou spousta šancí na lepší výsledek,“ říkal trochu zklamaně Woods.

Tiger Woods (Foto: GettyImages)

Z celkového pohledu nicméně výtečný turnaj. Poprvé od roku 2013 Tiger reálně bojoval o titul a znovu to byl ten vlčák dychtivý po vítězství.

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

„V pondělí nechci hole ani vidět. Byl to náročný a dlouhý týden, takže tělo potřebuje trochu oddychu. Pak se ale začnu připravovat na Bay Hill,“ připomněl Woods svůj další program. Ano, Tigera uvidíme znovu tento týden. Čeká ho, stejně jako další vybrané hráče pozvánkový turnaj legendy Arnolda Palmera.