Prognózy před startem druhého Majoru více než o skórování hovořily o nebezpečném a místy až nehratelném hřišti Erin Hills. Ale kdeže! Naopak, hráči válí a skórují jedna báseň.

Další zápis do historie předvedl mladý Američan Justin Thomas. Trojnásobný vítěz v letošní sezóně ukázal své kvality a rozcupoval ve třetím kole místní osmnáctku 63 ranami. -9 v jednom kole nezahráli ani takové legendy jako Jack Nicklaus nebo Tiger Woods.

„Opravdu je to pravda?“ ptal se nevěřícně mezi novináři Thomas. „Bylo to skvělé kolo, vyšlo počasí a dnes mi seděly pin pozice. Chci pochválit svého caddyho, který dnes odvedl perfektní práci, naše spolupráce funguje dokonale,“ říkal usměvavý vítěz 4 turnajů na PGA Tour.

Celkové skóre -11 však Thomasovi na vedení nestačí. Našel se ještě lepší hráč. Brian Harman poprvé v kariéře na U.S. Open prošel cutem a hned bojuje o svůj životní úspěch. Ve třetím kole zahrál 67 ran, když zapsal 6 birdie a jedno bogey. Náskok jedné rány a skóre -12 slibuje velké drama.

Brian Harman (Foto: GettyImages)

„Jsem až překvapivě v klidu. Tohle je naprosto úžasné. Můžu se opřít o svoji hru, dobře mi chodí driver, který je tady možná nejdůležitější holí, navíc výtečně puttuji. Parádní koktejl,“ říkal 30letý Američan.

Tommy Fleetwood (Foto: GettyImages)

Ve hře o titul je celkem 9 hráčů. Na druhém místě jsou s Thomasem ještě krajan Koepka a Angličan Fleetwood, ten zahrál smolné bogey jinak čistého kola až na závěrečné osmnáctce. Fowler je o další ránu zpět na -10. Odepisovat nemůžeme ani nejmladšího šampiona The Players S.W. Kima na -9 a trio na -8.

Čeká nás tedy finálové kolo jako řemen. Vyhrát může opravdu kdokoliv a vypadá to, že uvidíme pokračování série premiérových Major šampionů.  Ta se táhne už od PGA Championship 2015, kde vyhrál Jason Day. Přímý přenos sledujte živě na Golf Channel od 19:00.

Průběžné pořadí turnaje zde.