Rolex Series na European Tour píše tento týden další pokračování. Na hráče i diváky čeká 74. Italian Open. Hrát se bude stejně jako loni v Milánu.

O turnaji:

Italian Open patří mezi nejstarší turnaje starého kontinentu, poprvé se konalo v roce 1925 na hřišti Golf Club Alpino i Stresa. Tento turnaj stál v roce 1972 také u zrodu European Tour, takže svou tradicí i prestiží láká velmi dobré startovní pole.

Svůj věhlas turnaj ještě navýšil, když byl letos zapojen do Rolex Series. Tím pádem vzrostla dotace turnaje na rovných 7 milionů dolarů.

Letos se bude už po čtvrté v řadě hrát poblíž automobilové okruhu pro Formule 1 v Monze.

Italian Open (Foto: GettyImages)

O hřišti:

Otevřeno 1928, Par 71, Délka 6, 544m. Hřiště se nachází v parku Parco Reale di Monza v těsné blízkosti okruhu pro F1 Gran Prix Itálie. Designérem modernizovaného resortu je James Peter Gannon.

Italian Open (Foto: GettyImages)

V současné době areál nabízí celkem 27 jamek. Největším nepřítelem jsou hráčům stromy. Na hřišti jsou jen dvě vodní překážky, které nepřicházejí do hry. Oproti loňskému roku byly vystavěny dvoje nová odpaliště a jamky 2 a 9 se tak prodloužily o 25 metrů. Náročné jsou také malé greeny, kde každá pin pozice je obtížnou.

Italian Open (Foto: GettyImages)

Na koho se těšit:

Domácí publikum bude jednoznačně držet palce Francescu Molinarimu. Ital bude letos utočit nejen na obhajobu vítězství, ale i třetí domácí titul.

Francesco Molinari (Foto: GettyImages)

Ve hře o prvenství na turnaji budou zajímavá jména. Ve startovním poli najdeme útočné Španěly Garciu s Rahmem, nechybí jednička Race to Dubai Tommy Fleetwood, nebo Švéd Noren či šampion z minulého týdne Angličan Hatton.

Celý turnaj můžete sledovat od čtvrtka do neděle na Golf Channel v přímých přenosech.

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »