Rolex Series na European Tour píše tento týden další pokračování. Na hráče i diváky čeká 75. Italian Open. Hrát se bude Brecscii.

O turnaji:

Italian Open patří mezi nejstarší turnaje starého kontinentu, poprvé se konalo v roce 1925 na hřišti Golf Club Alpino i Stresa. Tento turnaj stál v roce 1972 také u zrodu European Tour, takže svou tradicí i prestiží láká velmi dobré startovní pole.

Svůj věhlas turnaj ještě navýšil, když byl loni zapojen do Rolex Series. Tím pádem vzrostla dotace turnaje na rovných 7 milionů dolarů.

Poslední roky se hrálo poblíž automobilové okruhu pro Formule 1 v Monze, což bylo dalším lákadlem pro fanoušky. Letos se turnaj přestěhoval kousek od jezera Garda na Gardogolf Country Club.

Gardagolf Country Club (Foto: GettyImages)

O hřišti:

Otevřeno 1986, Par 71, Délka 6, 586m. Po třetí v historii zavítá slavný turnaj European Tour na hřiště v blízkosti Lago di Garda.

Gardagolf Country Club (Foto: GettyImages)

V celém areálu se nachází dvě plnohodnotné osmnáctky a jedna devítka. Mezi členy jsou významné osobnosti ze světa politiky i kultury. Jako domácí klub má Gardagolf Country Club i čtyřnásobný vítěz na European Tour Matteo Manassero.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Hřiště je krásně modelované a táhne se mezi olivovými plantážemi a starobylými duby. Rekordmanem hřiště je Bernhard Langer z roku 1997, kdy předvedl 64.

 

Na koho se těšit:

Domácí publikum bude jednoznačně držet palce Francescu Molinarimu. Ital bude letos utočit nejen na druhý titul v řadě, ale i třetí domácí titul z Italian Open.

Francesco Molinari (Foto: GettyImages)

Ve hře o prvenství na turnaji budou zajímavá jména. Ve startovním poli najdeme Tommyho Fleetwooda, nebo Švéda Norena.

Celý turnaj můžete sledovat od čtvrtka do neděle na Golf Channel v přímých přenosech.