Turnaj European Tour ve Španělsku, který si pod svá křídla vzal sám Sergio Garcia, znovu patří do kalendáře evropské série. Andalucía Valderrama Masters přichází na řadu v tomto týdnu a přímé přenosy samozřejmě nebudou chybět na obrazovce Golf Channelu.

Ve španělském Sotogrande na slavném hřišti Valderrama se odehraje teprve čtvrtý ročník turnaje.

Ten byl založen v roce 2010, ale konal se pouze třikrát. V letech 2012-16 nebyla vůle, peníze a vlastně ani přijatelný termín v kalendáři.

Až snad záštita Sergia Garcia přinesla turnaji stabilitu. První ročník vyhrál Graeme McDowell s výkonem -3.

Ve druhém se radoval domácí miláček Sergio Garcia, před dalším oblíbencem místního publika Miguelem Angelem Jiménezem. Garcia zahrál -6, což je na velmi obtížném hřišti perfektní výsledek.


Andalucía Valderrama Masters (Foto: GettyImages)

Vítěz Masters Sergio Garcia se stal hostitelem Open de Espaňa a letos podruhé tuto funkci bere na svá bedra na Andalucía Valderrama Masters.

Hřiště

Absolutní jednička mezi evropskými golfovými ráji. Designér Robert Trent Jones vymodeloval v roce 1985 nádherné hřiště s parem 71 a délkou 6392 metrů do úžasné španělské přírody.

Andalucía Valderrama Masters (Foto: GettyImages)

Jedná se o soukromý klub, kde je omezení maximálního možného HCP. Na Valderramě mohou hrát muži s HCP 24 a nižším a ženy do 32. Zahrát si zde může i nečlen klubu, ale hrací časy jsou velmi omezené.

Privátní klub má označení „Real“ tedy jde o královský klub, kde se konaly opravdu velké golfové turnaje.

V minulosti se zde hrálo Volvo Masters, WGC-American Express Championship a také Ryder Cup v roce 1997, což byl první souboj Evropy a USA na kontinentální Evropě.

Andalucía Valderrama Masters (Foto: GettyImages)

Hráči

Samozřejmostí je hostitel turnaje Sergio Garcia. Chybět nebude ani nespočet jeho krajanů, za všechny vybíráme Pabla Larrazábala a José Maríu Olazábala.

Ze zahraničních hvězd se ve Španělsku představí například Lee Westwood, Andrew Johnston nebo Robert Karlsson.

Přímé přenosy

Čtvrtek: 12:30 - 14:30 a 15:30 - 18:30
Pátek: 12:30 - 14:30 a 15:30 - 18:30
Sobota: 14:30 - 18:30
Neděle: 13:30 - 18:00