Jihoafričan Ernie Els měl startovat tento týden na tradičním turnaji European Tour v Nizozemsku. Jenže se rozhodl, že tento turnaj hrát nebude. Jeho důvodem není nabitý plán nebo zranění. „Big Easy“ se chystá na Floridu pomoci s následky hurikánu Irma.

Priority jsou v tomto směru pro Else jasné. „Mrzí mě, že si nezahraji tento skvělý turnaj, moc jsem se na něj těšil. Mou prioritou v současné situaci je péče o mé blízké. V příštích několika dnech bude potřebovat mou péči a podporu mnoho lidí na Floridě,“ ukázal solidárnost Ernie.

Els na Floridě dlouhodobě žije s celou svojí rodinou, má zde přátelé a v neposlední řadě zde sídlí také jeho charitativní organizace „Els for Autism“. „Musíme být připraveni na následky této hrozivé bouře. Bude to těžké, ale když se spojíme, věřím, že to zvládneme,“ říká Els. Centrála nadace Ernieho Else a také s tím spojená střední škola sídlí v Jupiteru a tohle floridské město nechybí mezi zasaženými lokalitami.

Ernie Els (Foto: GettyImages)

Na konci srpna získal „Big Easy“ za svůj dlouhodobý projekt humanitární cenu Heisman Award a byl z toho velmi dojatý. Nyní doufá, že příroda nezničí jeho úžasnou práci, která pomáhá dětem s autismem.

KLM Open (Foto: GettyImages)

Jeho neúčast mrzí holandské pořadatele, ale Els má u nich pochopení. „Je nesmírně politováníhodné, že Ernie Els nemůže být tento týden s námi. Naprosto však chápeme a respektujeme jeho rozhodnutí a přejeme mu mnoho zdaru,“ řekl ředitel turnaje Daan Slooter.