Psal se rok 1984, kdy se dva mladíci potkali poprvé. Bylo to v San Diegu na juniorském turnaji. Tehdy ani jeden z dvojice Ernie Els a Phil Mickelson nevěděl, kam budou směřovat jejich kroky.

První konfrontace skončila lépe pro Jihoafričana. Ten svého Amerického soupeře porazil a slavil titul na juniorském turnaji. Možná právě tehdy se začala psát jedna etapa golfové historie.

Mickelson a Els startují i tento týden na PGA Championship a je to pro ně turnaj velmi významný. Oba dva tímto Majorem vstupují do klubu „stovkařů“ na turnajích „velké čtyřky“. Tahle ojedinělá skupina hráčů, kteří odehráli na Major turnajích 100 a více startů se rozrostla o 13 a 14 člena.

Ernie Els a Phil Mickelson (Foto: GettyImages)

„Je úžasné, že jsme spolu hráli tolik turnajů takových let. Ono se to nezdá, ale je to opravdu dávno,“ říkal Mickelson, který debutoval na Majoru v roce 1990 na U.S. Open jakožto amatér. „Mám mnoho vzpomínek na boje proti Philovi, je to velký hráč a jsem nesmírně rád, že 100 Majorů máme společně,“ komentoval dosažení mety 100 startů Big Easy. Els si svůj debut připsal v roce 1989 na The Open, kde ale neprošel cutem.

Ernie Els a Phil Mickelson (Foto: GettyImages)

Oba dva jsou v Síni slávy světového golfu. Els od roku 2011, Mickelson s ročním zpožděním. Jihoafričan získal na Majorech 4 tituly (U.S. Open 1994 a 1997, The Open 2002 a 2012), rodák ze San Diega pět. Kromě U.S. Open, kde byl rekordně 6krát druhý, vyhrál všechny tři zbývající a Masters dokonce 3krát.

Pánové velká gratulace! Ještě aspoň další padesátku…

Ernie Els a Phil Mickelson (Foto: GettyImages)