Téměř pět dlouhých let čekal Phil Mickelson na svůj další titul. Čekání od triumfu na The Open se vyplatilo, „Lefty“ zvítězil na WGC Mexico Championship.

Byl to tuhý boj. Od prvních jamek skvěle hrající Mickelson našel zdatného sekundanta v osobě Justina Thomase. Oba golfisté se jamku co jamku přetahovali o vedení. Vyrovnaný turnaj dospěl až do playoff.

47letý Mickelson zahrál výborné finálové kolo. Do skóre karty zapsal 7 birdie a dvě bogey. 66 ran stačilo na celkové skóre -16 po 72 jamkách. Jenže „Lefty“ nebyl jediný, kdo ve vyrovnaném leaderboardu držel nejnižší výsledek. Na -16 byl i Justin Thomas.

Phil Mickelson (Foto: GettyImages)

Vítěz Fedex Cupu loňské sezóny měl úchvatný závěr. Jeho eagle na poslední jamce bude dlouho opěvovaným momentem. Po čtyřech kolech dva hráči na -16 a tak diváky v Mexico City čekalo playoff.

„Hrát playoff je vždy velmi ošemetné. Většinou jde dosavadní strategie stranou a vy reagujete na to, co hraje soupeř,“ říkal Phil Mickelson, který vstupoval do rozstřelu s bilancí 7 vítězství a 4 porážky na PGA Tour.

Justin Thomas (Foto: GettyImages)

Jeho soupeř 24letý vítěz 8 turnajů hrál playoff dvakrát a dvakrát byl úspěšný. Jenže tentokrát měl proti sobě soupeře z kategorie nejtěžších. Jako rozstřelová jamka byla zvolena tříparová sedmnáctka a hned první jamka rozhodla. Phil Mickelson zahrál par a titul byl jeho.

Phil Mickelson (Foto: GettyImages)

Turnaj WGC Mexico Championship vyhrál Phil Mickelson podruhé, když připočteme i jeho triumf z Doralu 2009. „Konečně jsem prolomil smůlu posledních let. Je to obrovská úleva. Měl jsem k vítězství už tolikrát blízko, ale chybělo štěstí. To jsem dnes měl. Je mi líto Justina, hrál skvěle a titul by si také zasloužil,“ řekl evidentně spokojený Mickleson.

Phil Mickelson a Justin Thomas (Foto: GettyImages)

Ve vyrovnaném pořadí turnaje na hřišti Chapultepec se nakonec vměstnalo 8 hráčů do rozdílu čtyř ran a celkem 45 z 64 jich hrálo pod par.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Kompletní pořadí turnaje zde.