Dustin Johnson byl před začátkem finálové osmnáctky jednoznačným adeptem na titul turnaje AT&T Pebble Beach Pro Am. Jenže i mistr tesař se někdy utne a tak se překvapivým šampionem stal Ted Potter Jr.

Oba hráči vstupovali do finálového kola bok po boku na stejném skóre -14. Lépe začal DJ, který zaskóroval na dvojce, zatímco Potter chyboval na jedničce a své zaváhání musel odčinit na dvojce.

Po rozpačitém úvodu to byl právě 34letý Američan Ted Potter Jr., kdo převzal otěže finálového kola a začal své skóre vylepšovat. Na první devítce přidal další tři birdie a nakonec si vybudoval rozhodující náskok.

Ted Potter Jr. (Foto: GettyImages)

DJ nebyl tak silný na greenech, jako tomu bylo v průběhu předchozích kol. Chyboval také železy. „Musím přiznat, že dnešní den z mého pohledu musel zklamat. Možná to byla přemotivovanost, možná špatné čtení greenů nebo strategie. Mrzí mě to,“ řekl evidentně skleslý Dustin Johnson.

Dustin Johnson (Foto: GettyImages)

A co jeho soupeř? Ten si výborně hlídal svůj získaný náskok. K jeho velkému životnímu titulu nakonec stačila druhá devítka v paru, kde předvedl místy perfektní záchrany. „Co k tomu říct? Ještě mi nedochází, čeho jsem dosáhl! Budu to muset ještě pořádně vstřebat,“ hledal slova teď už dvojnásobný vítěz na PGA Tour.

Ted Potter Jr. (Foto: GettyImages)

Potter zahrál ve finálovém kole 69 ran a se skóre -17 za sebou nechal o tři rány právě Johnsona, Cheze Reavieho, Jasona Daye a nestárnoucího Phila Mickelsona. „Lefty“ zahrál slavné hřiště Pebble Beach Golf Links za 67 ran a ukázal, že do starého železa rozhodně nepatří.

Phil Mickelson (Foto: GettyImages)

Konečné pořadí turnaje zde.