Totální kolaps předvedl ve finálovém kole Porsche European Open Bryson DeChambeau. To by golfový svět ještě akceptoval, ale mladý Američan to „slíznul“ za velmi nekorektní podání ruky soupeři.

Dvojnásobný vítěz na PGA Tour měl výborně rozehraný turnaj v Hamburku. Dělil vedení po třech kolech, ale ani to mu na titul nestačilo. Nakonec podepsal finálovou skóre kartu za 78 ran a propadl se na dělené třinácté místo.

Co následovalo po vítězném puttu do birdie Richarda McEvoye všechny přítomné šokovalo. Frustrovaný DeChambeau s ledabylým potřesením ruky a bez jakéhokoliv očního kontaktu prošel kolem vítěze.

Není divu, že se na hlavu amerického golfisty snesla velká kritika. „Tohle si prostě nemůže dovolit. Je jasné, že se cítil frustrovaný, když přišel o titul, ale takováto reakce je neakceptovatelná. Jasně ukázal svou neúctu k soupeři a aroganci,“ říkal Thomas Bjorn pro Sky Sports.

Kritiku slízl také od fanoušků, kteří se do letošního šampiona The Memorial Tournament pustili na sociálních sítích. DeChambeau si svou chybu uvědomil a přispěchal s omluvou.

„Chtěl bych se omluvit fanouškům i Richardovi. Moje reakce byla nepatřičná a nebude se opakovat. Richard si titul zasloužil, hrál skvěle. Já se teď připravím na další týden a snad budu pokračovat ve své dobré práci,“ napsal na na svém profilu DeChambeau.

Bryson DeChambeau (Foto: GettyImages)

Tak uvidíme, jak se ze svého přešlapu poučí. Bryson DeChambeau startuje už v tomto týdnu na turnaji WGC Bridgestone Invitational. Jeho i další hvězdy světového golfu sledujte na Golf Channel.