Ani druhé kolo 117. U.S. Open rozhodně nenudilo. Na těžkém hřišti Erin Hills byl dvakrát vyrovnán rekord 65 ran a na cut bylo potřeba zahrát v součtu +1.

Probojovat se do víkendových kol nebylo letos vůbec jednoduché. Hráči museli předvést stejně jako v roce 1990 na hřišti Medinah Country Club skórovací závody. Na postup bylo za potřebí výsledku +1, což je vyrovnání historicky nejlepšího cutu.

O nízkém skóre to bylo i v boji o Top 10. Japonec Hideki Matsuyama předvedl nejlepší první devítku na Erin Hills, když zahrál 6 birdie a ještě jedno přidal na druhé. V součtu se čtvrtý hráč světa dostal na -5 což je dělené 8. místo. Svůj páteční výsledek ozdobil vyrovnáním rekordu hřiště, 65 ran.

Hideki Matsuyama (Foto: GettyImages)

Matsuyama nebyl jediný, kdo rozstřílel jedno z nejdelších hřišť historie U.S. Open. O 10 ran lepší kolo než ve čtvrtek předvedl druhý den Chez Reavie. S jedním bogey i on dokázal zahrát 65 (-7) a vyhoupl se na dělené 13. místo.

Chez Reavie (Foto: GettyImages)

Na čele leaderbordu je to pěkně našlapané. V rozdílu dvou ran je seřazeno dvanáct hráčů včetně vedoucího kvarteta Casey, Koepka, Harman a Fleetwood. Americko-anglická čtveřice je na výsledku -7 a má náskok jedné rány na J.B. Holmese a Rickieho Fowlera, který vedl po prvním kole.

A co nejlepší hráči světa? První tři golfisté světového žebříčku cutem neprošli. Johnson, McIlroy i Day zůstali daleko za svojí pověstí a neskrývali zklamání. Ono to ve světové Top 10 opravdu žádná sláva nebyla . Z 10 nejlepších hráčů prošli cutem jen Fowler (No.9), Matsuyama (No. 4) a Garcia (No.7).

Dustin Johnson (Foto: GettyImages)

Průběžné pořadí turnaje zde.

Třetí hrací den U.S. Open sledujte živě dnes od 19 hodin na Golf Channel. Přijde avizovaná bouřka, a jak zamíchá případně pořadím?