Čistě anglickou bitvou o titul skončil turnaj Made in Denmark v Aarhusu. Do rozstřelu se po 72 jamkách dostali čtyři angličtí hráči.

Jonathan Thomson, Steven Brown, Lee Westwood a Matt Wallace měli po čtyřech kolech stejné skóre -19 a muselo následovat playoff.

„Upřímně si nepamatuju, kdybych o titul v playoff hrál se čtyřmi soupeři,“ říkal nejzkušenější z anglické čtveřice Lee Westwood. Značně podporovaný publikem však stejně jako Thomson odpadl na první jamce. Par byl málo.

Lee Westwood (Foto: GettyImages)

Birdie na znovu opakované osmnáctce Stevena Browna a Matta Wallace posunulo o kousek blíž k titulu. Na programu byla opět osmnáctka. „Tu jamku jsme snad hráli v týdnu pošesté nebo posedmé. Takže jsem přesně věděl, kam hrát a co se stane,“ popisoval zkušenosti se závěrečným čtyřparem Wallace.

Matt Wallace (Foto: GettyImages)

A jeho slova se potvrdila. Wallace zahrál opět birdie a bylo vymalováno. Par Stevena Browna byl málo a premiérový titul ztracen. „Moc to mrzí. Být takhle blízko a prohrát je těžká rána. Nevím, jestli se mi povede ještě někdy bojovat na European Tour o titul, teď jsem z toho špatný,“ těžko hledal slova poražený Brown.

Steven Brown (Foto: GettyImages)

Naopak z vydřeného vítězství měl obrovskou radost Matt Wallece. Pro mnohé fanoušky před dvěma lety naprosto neznámý golfista, má na kontě po dánském triumfu už 4 tituly z toho tři získal v letošním roce.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Wallace se nově posunul na 79. místo světového žebříčku a v Race to Dubai atakuje nejlepší destíku.

Konečné pořadí turnaje zde.