Po prvním kole LOTOS Polish Open mu příliš do zpěvu nebylo, ale po druhém už si mohl zanotovat. Jan Cafourek skvělým druhém kolem prošel na dalším turnaji Pro Golf Tour cutem a ve středu bude bojovat nejen o elitní desítku, ale i o body do světového žebříčku!

Průběžné pořadí turnaje: zde.

Právě turnaj v Polsku je totiž prvním, ze kterého mohou hráči na Pro Golf Tour získat body do světového pořadí. Pravda, tentokrát jen čtyři nejlepší, ke kterým má Cafourek daleko, ale naděje umírá poslední.

Navíc po prvním kole za 77 (+5) to se šancemi českého hráče na finálové kolo nevypadalo nejlépe. Věděl, že v úterý to bude muset být výrazně lepší, nakonec se ukázalo, že by mu stačilo dojít v paru.

S tím se ale Cafourek nechtěl spokojit a šel bezpečnější cestou. Na tu nakročil skvělou první devítkou, po které byl díky eaglu na pětce a birdie na sedmičce -3.

Když přidal dalšího berdíka na desítce, zdálo se, že cut je jasnou záležitostí. Jenže na dalších dvou jamkách talentovaný Čech zachyboval, kvůli bogey a double bogey poztrácel tři rány a znovu byl v nejistotě.

Z té se ale dostal dalšími dvěma birdie na jamkách 13 a 15, závěrečné tři jamky došel v paru a mohl se začít těšit na středeční finálové kolo.

Výsledné skóre 69 (-3) je hodně cenné - jen tři hráči se totiž v úterý dostali pod 70...

Nakonec z toho je po dvou kolech dělené 21. místo, což oproti prvnímu kolu znamená posun o 39 příček! Na elitní desítku zatím ztrácí Cafourek se skóre +2 čtyři rány, na vedoucí duo ran sedm.

ČTĚTE TAKÉ:
Lehkost hry profíků zaujala 15letého amatéra Janíka
Hrát o světové body? Super, shodují se čeští hráči
Tohle je bída. Češi i Slováci cutem na Penati neprošli