Velmi dobré úvodní kolo turnaje první fáze q-school European Tour za sebou mají Jan Cafourek a Vítek Novák. V rakouském Ebreichsdorfu je Cafourek (-4) zatím dělený druhý, Novák (-3) dělený desátý. Pod par se dostal ještě Ondřej Lieser (-1), ostatním se tolik nedařilo.

Průběžné pořadí turnaje: zde.

První fáze kvalifikační školy, ve které už uspěl v minulém týdnu Filip Mrůzek, pokračuje v tomto týdnu dvěma turnaji. České a slovenské fanoušky zajímá především ten v Ebreichsdorfu, kterého se účastní sedm Čechů a tři Slováci.

Nejlépe z nich vstoupil do letošní q-school Cafourek, který si během prvního kola připsal na obou devítkách shodně tři berdíky a jediné bogey, což znamenalo celkově čtyři rány pod par.

Stačí to na prozatímní dělené druhé místo s dalšími osmi hráči, kteří ztrácejí na vedoucího Švéda Oscara Lengdena dvě rány.

Jen o další ránu zpět je amatér Vítek Novák, který tak potvrzuje skvělou formu z konce léta. Během něho skončil dělený 19. na evropském šampionátu mužů a prošel cutem na Czech Masters.

Nyní zkouší štěstí v kvalifikační škole, v jejímž úvodním kole zahrál stejně jako Cafourek šest birdie, ale o jedno bogey více. Po úvodních 18 jamkách mu proto patří dělená desátá příčka.

Pod par, a to o ránu, se v úterý dostal už pouze Lieser, který má také v posledních týdnech skvělou formu. O lepší výsledky se však připravil sám svými zbytečnými chybami. Těch se v Rakousku pokusí vyvarovat, zatím do své skórkarty zapsal čtyři birdie a tři bogey a je dělený sedmadvacátý.

Ostatním česko-slovenským hráčům se už v prvním kole tolik nedařilo. Tomáš Holoubek s Tadeášem Sedláčkem zahráli za +2 (T58), Ján Friesz za +3 (T69) a ještě o ránu hůře obešli hřiště Peter Valášek s Martinem Příhodou (T72). Příhoda především kvůli zahranému sněhulákovi na pětiparu patnáctky.

Vůbec nejhůře jsou na tom po prvním kole trochu překvapivě Stanislav Matuš a také Milan Sopko, kteří skončili šest ran nad parem hřiště a z 94 hráčů jsou zatím na děleném 83. místě.

Do druhé fáze letošní kvalifikační školy postoupí hráči nejhůře na děleném 21. místě.

ČTĚTE TAKÉ:
Pokračuje Q-school, do boje jde 7 Čechů a 3 Slováci
Q-school: Mrůzek zažil bolestivé kolo, ale postoupil
Matuš vyhrál polské finále, získal 4. letošní titul