Víkend v Dánsku si užívá jediný český golfista Jan Cafourek. Po včerejším kole se mohl radovat z cutu na Challenge Tour. Odměnou za výborný výkon jsou mu víkendová kola. To sobotní zvládl velmi dobře. Výsledkem v paru si dokonce o pár míst polepšil.

Průběžné pořadí turnaje: zde.

Konzistence. Tak by se dalo nazvat jedním slovem představení Jan Cafourka na Challenge Tour na hřišti Aalborg Golf Club v Dánsku. Ve čtvrtek v paru, včera +1 a dnes opět v paru. Stabilní forma nese ovoce, člen Golf Resortu Black Bridge se posunul leaderboardem o deset míst na dělenou devětačtyřicátou příčku.

A mohlo být ještě lépe. Po sedmi jamkách sobotního kola byl dvě rány pod par, jenže na tříparové osmičce se dopustil prvního double bogey v turnaji. Cafourka ale nepopulární „dabláč“ nerozhodil, hned na další jamce znovu skóroval.

Druhou devítku stejně jako včera nepokořil. Zapsal na ní jednu ránu nad par, ale i tak se v celkovém součtu vešel do normy hřiště.

Zítřejší kolo si už může vychutnat. Podaří se mu poprvé zlomit hranici paru?

Do čela turnaje Made in Denmark se znovu vrátil Američan John Hahn, který předvedl ve větrných podmínkách kolo bez chyby se čtyřmi birdie. Naopak vedoucí hráč po druhém kole Aaron Rai prožíval těžké chvilky na začátku kola. Po šesti jamkách měl na svém kontě 4 bogey, na druhé devítce ale vstal z mrtvých a vrátil se do boje o titul.

Ten bude vrcholit zítra odpoledne. Kdo se bude radovat z titulu v dánském Aalborgu?