Australan Adam Scott čeká na své další profi vítězství od loňského března. To naposledy vyhrál na PGA Tour, když triumfoval na WGC-Cadillac Championship (nyní Mexico Championship). Od té doby jeho výsledky soupeřům hrůzu nenahánějí.

V letošní sezóně Scott nejenže nevyhrál, on ani neuhrál Top 5. Vítěz 13 turnajů na PGA Tour se ani neprobojoval na třetí turnaj Fedex Cup Playoffs do Chicaga. V celosezónním žebříčku obsadil až 79. místo a tak ho na Conway Farms neuvidíme.

Důkaz toho, jak se Scottovi nedaří je i současné postavení ve světovém žebříčku. Scott poprvé od roku 2011 vypadl z elitní světové dvacítky. Od turnaje AT&T National 2011, kdy se objevilo Scottovo jméno na 18. pozici, nikdy nechyběl mezi dvaceti nejlepšími hráči na světě až do tohoto pondělí.

Adam Scott (Foto: GettyImages)

V novém vydání světového žebříčku je Adam Scott na 21. místě. Od roku 2011 až do současnosti se pohyboval především v Top 10 a v roce 2014 po turnaji na Colonialu se Scott dostal na post světové jedničky, kde vydržel až do turnaje WGC-Bridgestone Invitational.

Adam Scott (Foto: GettyImages)

Adam Scott je hráčem, který táhne diváky. Patří bezesporu mezi nejoblíbenější na okruhu PGA Tour, ale má na to, držet krok s „mladými puškami“ jako je Spieth, Thomas nebo Matsuyama? 37letý hráč rozhodně nepatří do starého železa. Je otázkou jestli se ještě na vrchol vrátí.

Adam Scott (Foto: GettyImages)