Moře let se debatuje, která jamka je tou nejslavnější, nejtěžší, nejhezčí a podobně. Na tento tenký led se pouštět nechceme. Každý má rád něco jiného, ale co má sedmnáctka na TPC Sawgrass je kouzlo, historii a perfektní atmosféru.

Třípar, který se snaží jinde kopírovat. Marně! Na Stadium Course designéra Peta Dey se nachází kouzelná 137 yardů dlouhá jamka, která nahání hrůzu nejednomu špičkovému hráči.

 

Loni zde Sergio Garcia zahrál dech beroucí Hole in One, ale pro mnohé zde turnaj skončil. Desítky míčků během The Players každoročně končí ve vodní překážce, která obklopuje těžký green.

Kapacita celého areálu je okolo 36 tisíc a většina z nich míří rovnou k ostrovnímu greenu této „signature hole“. Statistiky z loňska hovoří o jednom esu, 68 birdie, 271 parech, 51 bogey, 38 double bogey, a o 11 horších výsledcích. Vůbec nejhorším výsledkem bylo 9 ran, ale rekord 12 úderů Boba Twaye z roku 2005 zůstal nepřekonán.

TPC Sawgrass (Foto: GettyImages)

Jamka je sice krátká, ale psychika hraje svoji důležitou roli. Loni skončilo hned 69 míčků ve vodě a od roku 2003 jich je už 703 na dně místního jezírka. A přeborníkem je v tomto směru Phil Mickelson, tech jich na tomto tříparu utopil hned 8.

TPC Sawgrass (Foto: reddit.com)

Na sedmnáctce včetně Garciova esa padlo na první dobrou celkem 8 Hole in One. Podívejte se na Top 10 ran pro mnohé nejzajímavější jamky kalendáře PGA Tour.