Poté, co v minulém týdnu oznámil odchod do důchodu dlouholetý expert a analytik Golf Channelu Johnny Miller, rozjela zámořská redakce hledání adekvátní náhrady.  A po pár dnech už víme, kdo Millera za mikrofonem prestižních turnajů nahradí. Bude to Paul Azinger.

Osmapadesátiletý bývalý úspěšný golfista má za sebou dvanáct titulů na PGA Tour i vítězství na PGA Championship z roku 1993. Po ukončení aktivní kariéry se Azinger začal věnovat novinařině a psal do různých periodik kratší komentáře, analýzy či sloupky.

Paula Azingera mohli především zámořští fanoušci mnohokrát spatřit od roku 2005 také na televizních obrazovkách, především pak v debatách a pořadech, kde byl hlavním tématem Tiger Woods. Dá se říci, že právě na tuto ikonu se Azinger v minulosti specializoval.

Vedle toho byl spolukomentátorem na BBC pro Masters a na Fox Sports pro US Open a Women's US Open.

Nyní však bude jeho záběr daleko širší. Johnny Miller skončí coby golfový analytik a spolukomentáror na Golf Channel příští rok v únoru po turnaji Waste Management Phoenix Open, na čež jej nahradí právě Azinger. Poprvé jej diváci uslyší z turnaje WGC - Mexico Championship koncem února.

Paul Azinger (Foto: GettyImages)

Paule, přejeme hodně pracovních úspěchů a těšíme se na podobné hlášky, kterými nás 29 let bavil Johnny.