Není týden, kdy se nás někdo nezeptá: "A kdy už konečně budeme mít někoho na European Tour?" Netušíme. Hrozně bychom to přáli některému z momentálně nejlepších českých profíků, jako všichni se upínáme i k Vítku Novákovi, Šimonu Zachovi nebo Matyášovi Zapletalovi, ale prostě netušíme. A spíše se bojíme, že si ještě počkáme. Proto nás vždy podobné věci povzbudí.

Štítky:

Už několik let se u nás rozbíhá projekt Golf do škol. Na vybraných školách se tak děti mohou seznámit s golfem v "umělohmotné" podobě pod názvem SNAG. O jeho úspěchu toho moc nevíme, snad ale nějaké nové golfisty od roku 2011 na naše hřiště přivedl.

Stejně tak jsme rádi, že na některých hřištích velmi dobře fungují golfové příměstské tábory. Protože pokud u nás má vyrůst skutečná golfová superstar, musí mít ke golfu blízko už od dětství. A neznamená to přitom hrát od pěti let pouze golf a nemít zkušenosti s jinými sporty, jak tomu (bohužel) někdy bývá.

Pokud ale věříme, že někde může skutečně vyrůst český Rory McIlroy, je tím místem malé golfové hřiště. Jako třeba Úholičky nedaleko Prahy, nebo i další hřišťátka z projektu vaše golfiště. Nebo kouzelné devítky rozeseté po celé republice, zmiňme třeba Hořehledy u Plzně.

Proč? Protože to jsou hřiště, kde má šanci skutečně každý. Víte, kam míříme, k financím. Když čteme příběhy některých dnes už světových es, jenom kroutíme hlavou. Ángel Cabrera, Victor Dubuisson a spousta dalších začínala s prázdnou kapsou nejen svou, ale i svých rodičů.

Dál je posouvala nejen touha hrát skvělý golf, ale i vědomí, že se jedná o šanci vymanit se ze stávající situace. Podobný hnací motor jednoduše u dětí, které na golfové tréninky dorazí v nejnovějším BMW, nenajdete. Rozhodně to neberte tak, že to není nemožné, jenom prostě věříme druhé variantě.

Variantě na hřišti, kde za pytel plastových víček určených na dobrou věc dostanete kyblík míčů. Kde za svou snahu pomoci na hřišti dostanete šanci hrát. Kde jedinou alfou a omegou nejsou čísla, která nesmějí být červená a kvůli tomu se na všechno to, co západní golfový svět posunulo tam, kde je, zapomíná.

Pak budeme mít (šanci mít) hráče na European Tour.

Proto nás každé podobné video/fotky/příběhy potěší. Znáte nějaké podobné ze svého okolí? Pošlete nám je a my je pošleme dál. Podobné věci budeme podporovat. Protože věříme, že je to správná věc a cesta.