Do premiérového ročníku WGM Beroun Open vstoupili nejlépe Stanislav Matuš s Alešem Kořínkem. Ve čtvrtek zahráli tři ran pod par hřiště, jejich náskok na nejbližší pronásledovatele je však minimální. V popředí leaderboardu je pak většina favoritů.

Průběžné pořadí turnaje: zde.

Matuš navázal na svůj výkon z Ypsilonky, kde o víkendu zvítězil na turnaji Czech PGA Tour, a takřka nechyboval. Jediné zaváhání přišlo na osmičce, jinak ale zapisoval pouze pary a čtyřikrát také birdie. O jednoho berdíka více, ale samozřejmě také o jedno bogey více, zapsal ve čtvrtek Kořínek.

Na děleném třetím místě jsou po úvodních osmnácti jamkách Marek Nový, Filip Mrůzek a také amatér Jan Cafourek, kterému se dařilo už na Ypsilonce, kde skončil dělený čtvrtý, a jeho plánovaný zimní přestup k profesionálům se nezdá jako vůbec uspěchaný.

Další hráči už se ve čtvrtek v Berouně pod par nedostali. Alespoň v paru došli do klubovny Lukáš Tintěra, Martin Příhoda, Štefan Páleník a Filip Juhaniak.

V Berouně se v tomto týdnu hraje o 600 000 korun, vítěz získá třetinu. Amatéři, kteří o finanční odměny hrát nemohou, mohou zabojovat alespoň na dvou tříparech, kde je odměnou buď nový Hyundai Genesis, nebo nákladní Tatrovka. Více o turnaji zde.