Vyzpovídali jsme českého profesionála Martina Příhodu. Jak hodnotí sezónu, s kým by si rád zahrál nebo jak vidí konkurenci v českém golfu, to všechno najdete odpovědi v tomto článku.

Martine, startoval jste v červnu na Pro Golf Tour v České republice ve Slavkově. Sice jste jen těsně o ránu neprošel cutem, i přes to. Jak hodnotíte tento turnaj a je podle Vás přínosem pro český profesionální golf?

Turnaj hodnotím pozitivně i přes to, že jsem cutem neprošel. Hřiště bylo velmi dobře připravené a podmínky přispěly k větší obtížnosti.  Je skvělé, že se turnaje Pro golf tour dostanou i do České republiky a myslím, že si to český golf zaslouží.

Minulý týden jste zvítězil na turnaji v Ropici a minulý víkend jste přidal 3. místo v Berouně. V čem vidíte základ těchto úspěchů?

Bylo to takové vyústění toho, co golfu tento rok obětuji a kolik času mu věnuji. A samozřejmě na tom mají obrovský podíl lidé, kteří mě podporují a pomáhají mi. Bez nich bych nebyl tam, kde jsem. Tímto jim chci moc poděkovat.

Jak se díváte na konkurenci v českém golfu?

Konkurence se v posledních letech hodně zvedla a je to jen dobře, protože nás to všechny, jako hráče, posouvá dopředu směrem k evropskému golfu. A věřím, že v následujících letech více našich velmi dobrých amatérských hráčů rozšíří naše řady a konkurence se ještě zvýší.

Martin Příhoda

Blíží se konec golfového roku, můžete bilancovat, co se povedlo a na čem musíte zapracovat?

S průběhem sezóny nemůžu být spokojený, kladl jsem si vyšší cíle, ale ještě není konec a poslední 2 turnaje ukázaly, že jsem na dobré cestě. V mé hře musím zapracovat především na krátké hře a patování.

Čemu se v tréninku věnujete nejvíce a kolik Vám to zabere času?

V tréninku se snažím zaměřovat vždy na aktuálně nejslabší stránky hry, ale nikdy ne na úkor těch silných. Hodně času trávím na hřišti, kde se především učím skórovat, což je v dnešním golfu základ. Běžný tréninkový den mi zabere 6-7 hodin

Každý golfista má nějaký svůj vzor? Kdo je jím pro vás a proč?

Dustin Johnson. Líbí se mi jeho styl hry a vystupování na hřišti.

Martin Příhoda

Život profesionálního golfisty v našich podmínkách není žádný med. Je

to hodně o cestování, jak zvládáte tuto část golfového profi života?

Letos jsem po pár letech opět absolvoval prakticky celou sezónu Pro Golf Tour a bylo to dost náročné. Pokud chce zde člověk uspět, musí být připraven nejen herně, ale i fyzicky a zvládat všechno to cestování, které to obnáší. V tom mi i hodně pomohla společnost Europcar Czech Republic, která mi poskytuje vozidlo. Dále mi zajišťuje auta na turnaje ve vzdálenějších destinacích, kam se přepravuji letecky. Za to jí moc děkuji. Letos to pro mě bylo nové, a proto bych se na to chtěl lépe připravit na další sezónu.

A poslední na závěr. Váš vysněný flight, s kým byste si chtěl zahrát?

Když už jsem zmínil Dustina jako vzor, tak rozhodně s ním, pak Tiger a John Daly.