Prvním Čechem, který si letos zahraje turnaj European Tour, bude Adam Rajmont. Představí se na turnaji Madeira Islands Open s dotací 600 tisíc euro, který se hraje od 19. do 22. března na hřišti Clube de Golf do Santo da Serra.

Pro 22letého Rajmonta, člena Relmost ProGolf Teamu, to bude druhý start v kariéře na akci evropské série poté, co si loni zahrál na D+D Real Czech Masters na Albatrossu. Madeira Islands Open je společným podnikem European a Challenge Tour.

Jen o týden později si zahraje na turnaji European Tour další český hráč. Na turnaji Trophee Hassan II v Maroku se představí Petr Dědek junior a stane se prvním českým amatérem na tomto turnaji.

"Trénoval jsem celou zimu. Nejvíc, co jsem kdy zažil. Připravoval jsem se v Thajsku, v Emirátech, zkusil jsem si Gecko Tour ve Španělsku. Tam se hrálo v neskutečně těžkých podmínkách – vítr, déšť, pět stupňů. Teď trénuji každý den v Praze," popsal svou přípravu Rajmont.

"Na turnaj letím už 8. března. Budu na místě o deset dní dřív, abych si zvykl na místní podmínky, častý vítr a poznal co nejlépe hřiště," prozradil Rajmont, jemuž bude dělat caddieho na Madeiře bývalý fotbalista Vladimír Šmicer, dnes golfista se single handicapem.

"Zná mě od malička. Pomůže mi hlavně po psychické stránce. Ve své kariéře zažil mockrát vypjaté a stresové situace, rozhodoval velké zápasy. Myslím, že to bude ideální parťák. Můžu se na něho spolehnout," komentoval Rajmont svého caddieho.

Letos se turnaj na Madeiře hraje téměř o dva měsíce dřív proti loňsku. Před rokem se stihla kvůli mlze odehrát jen dvě kola. Zažil to i Marek Nový, který loni na turnaji hrál. Turnaj tehdy poznamenala smrt caddieho Iaina McGregora, který po infarktu zemřel přímo na hřišti.

Rajmont bude prvním českým hráčem v letošním ročníku European Tour, nikoliv posledním. Po něm se v Maroku představí Petr Dědek junior.

"Pracujeme celou sezonu na výměně karet, abychom našim hráčům zajistili pevný kalendář na celý rok. Tím, že jsme pořadatelé tří turnajů, máme silné postavení mezi promotéry. Měníme desítky karet na obou tour. A máme připravené starty pro další české hráče na turnajích European Tour," konstatoval David Trunda, generální ředitel Relmostu.

ČTĚTE TAKÉ:
Český golf a hráčská kondice? Zatím v bodě nula
Koho sledovat v roce 2015: #3 Filip Mrůzek
Kouč Němeček: Všichni musí poznat, že sport bolí