Nejlepší česká golfistka Klára Spilková si vyzkoušela i poněkud jinou a nezvyklou roli. Členka českého olympijského týmu a ambasadorka projektu Praha Evropské město sportu 2016 se postarala o slavnostní buly v šestém finále hokejové extraligy mezi pražskou Spartou a Libercem.

Štítky:

Ve vyprodané O2 Areně absolvovala 21letá golfistka ve sparťanském dresu také rozhovor pro publikum a na kostce byl k vidění klip, který představil její nové spojení s globálním týmem KPMG a dalšími partnery.

Tolik chtěným žolíkem pro hokejisty Sparty ale nakonec Klára Spilková nebyla. Ti totiž na domácím ledě prohráli až ve druhém prodloužení z extraligového titulu se premiérově radovali liberečtí Bílí tygři.

Liberečtí podobnou "zbraň" vytáhli před pátým duelem na vlastním ledě. To když slavnostní buly vhodila Gabriela Soukalová, první dáma nedávno skončené sezony Světového poháru biatlonu. V libereckém dresu byla u vítězství Bílých tygrů po dramatické koncovce 4:3. První mečbol pak Liberec v Praze proměnil.

Pro Spilkovou to byl především zajímavý a nový zážitek. "Vhazování slavnostní buly za čtyři, tři, dva,…" pochlubila se na svém facebookovém profilu.

Minulý týden Spilková odehrála i první z pěti turnajů charitativní série Lymfom Help Golf Tour na Černém Mostě.

Do turnajového kolotoče na Ladies European Tour naskočí příští týden v Maroku. Evropské série žen totiž měla téměř dvouměsíční pauzu, kterou ukončí turnaj Lalla Meryem Cup 5. – 8. května.