Slavkovský resort obstál na jedničku! Tato a podobná superlativa zněla po skončení turnaje Austerlitz Classic jak od samotných hráčů, tak i od zástupců Pro Golf Tour, kteří poprvé v historii zavítali se svým profesionálním okruhem na hřiště nedaleko Brna.

Jediný červnový podnik této túry přinesl českým fanouškům další zajímavou možnost poznat hvězdy zítřka bojující o posun do Challenge Tour a zároveň ukázal špičkovou připravenost tuzemských organizátorů, kteří nejen technologickými novinkami dostali akci na vyšší level.

Golfové hřiště ve Slavkově a Pro Golf Tour? Úspěšnost tohoto spojení se předem předvídala jen těžko. Resort nikdy tak významný mezinárodní turnaj nepořádal, ovšem už od samotného startu tento fakt nebyl vůbec znát.

Již nedělní ProAm, kterého se kupříkladu zúčastnila jednička Order of Merit Nicolai Von Dellingshausen nebo Stanislav Matuš s Romanem Šebrlem, ukázal krásu hřiště a i podle zpětné vazby zúčastněných amatérů byly zážitky ze spolupráce s golfovou hvězdou k nezaplacení. Ze 12 flightů, jež byly namixovány ze tří amatérů a jednoho profesionála, se nakonec nejvýše umístil ten, jehož součástí byl vedoucí muž žebříčku Pro Golf Tour.

Austerlic Classic 2017

O den později však Von Dellingshausen v úspěších nepokračoval. První kolo, jehož závěr ovlivnil nevypočitatelný vítr, ovládl fantastickým výsledkem 63 ran Slovák Peter Valášek, který tak logicky stanovil rekord hřiště. Nad Francouzem Stanislasem Gautierem měl tehdy dokonce náskok tří úderů. Nejlepší z Čechů Stanislav Matuš roli žhavého želízka v ohni prozatím nepotvrzoval, po úvodním dnu byl totiž až patnáctý.

Austerlic Classic 2017

Druhé kolo přineslo další turbulentní změny. Slovák na životní úspěch nenavazoval, i podle svých slov se celý den na greenech hledal, což mu vyneslo výsledek 72, kterým se vydal všanc hladovým soupeřům. Ti se tohoto „lasa“ nebáli chytit, zejména němečtí golfisté mohutně útočili. Finnu Fleerovi tak 68 ran stačilo k protlačení se na čelní pozici, kde zůstal do úvodu třetího kola spolu se slovenským profesionálem.

Austerlic Classic 2017

Cut byl ve Slavkově pro české barvy celkem příznivý, v této sezóně totiž právě ve Slavkově postoupil rekordní počet domácích golfistů do závěrečného kola na turnaji série Pro Golf Tour, neboť hned šestice Čechů se mohla těšit z umístění v nejlepší čtyřicítce. Nejpříjemnějším překvapením byl amatér Michal Pospíšil (po druhém kole na dělené 27. pozici), kterého nominovala Česká golfová federace na základě divoké karty od pořadatele.

Závěrečné kolo pak bylo opravdu grandiózním závěrem! Přetahovaná od samého začátku, kde každá rána navíc rozhodovala o konečném pořadí. Dva lídři, kteří vstupovali dopoledne na green, se v celkovém součtu nedostali ani na stupně vítězů. Ty opanoval konzistentně a vyrovnaně hrající Němec Maximilian Walz, kterého české prostředí může znát jako vítěze dubnového kvalifikačního turnaje na libereckou Pro Golf Tour. Pro 21letého Němce bylo umístění na Austerlitz Classic prvním vítězstvím na turnaji takovéto úrovně a kvality.

Hned za ním se umístil Islanďan Thordur Gissurarson, třetí skončil Maročan Karim El Hali, tudíž prakticky celé podium bylo obsazeno hráči, kteří se nenacházeli ani v širším okruhu před turnajových favoritů. Nejlepší český zástupce Stanislav Matuš nakonec obsadil osmou pozici, překvapením turnaje byl Adam Studený, který se umístil na dělené třinácté pozici.

Austerlic Classic 2017

Kromě parádních sportovních výsledků bylo Austerlitz Classic taktéž zajímavou záležitostí z pohledu moderních technologií. Díky šesti stacionárním kamerám společnosti Vista Sport mohli golfoví fajnšmekři poprvé v historii sledovat turnaj této túry živě přímo z domova, což ocenili i samotní zástupci Pro Golf Tour. Celé online zpravodajství pak bylo zprostředkováváno i přes twitterový a instagramový profil turnaje, samozřejmostí byl i oficiální web www.ac2017.eu s rozšířeným obsahem pro české fanoušky.

Konečené pořadí zde.