Stanislav Matuš zažívá letos jednoznačně nejúspěšnější sezónu své profesionální kariéry. Na Německé mezinárodní Pro Golf Tour hraje o kartu na Challenge Tour a vede si opravdu skvěle.

Z Pro Golf Tour přímo na Challenge Tour, tedy druhou nejvyšší evropskou ligu, postupuje pět nejlepších z Order Of Merit a mezi nimi je i český golfista.

Matuš letos odehrál na této sérii celkem 17 turnajů a sedmkrát byl v Top 7 z čehož jeden turnaj Raiffeisen Pro Golf Tour St. Pölten dokázal vyhrát. Celkově na prize money utržil 16 215 € a drží se na skvělé 4. příčce Order of Merit.

Stále však nemá vyhráno. Před Matušem je těžký závěr v boji o kartu na Challenge Tour. V kalendáři, když nepočítáme kvalifikační školu Pro Golf Tour, zbývají jen tři turnaje a boj to bude neúprosný.

Získat další důležité peníze do žebříčku může Matuš už tento týden. Dnes totiž začíná turnaj v Německu, Gut Bissenmoor Classic 2017. My vám z něj samozřejmě přineseme reportáže a doufáme, že s pozitivní českou stopou.

Stanislav Matuš (Foto: Ladislav Adámek)

Pro Matuše je také velkou výzvou i Q-school v rámci European Tour. Pokud by skončil do 6. místa v Pro Golf Tour a to je velmi pravděpodobné. Přeskočil by první část boje o „velkou Evropu“ a měl by šanci získat plné členství i na European Tour a to by byla bomba. Nicméně zůstaňme nohama na zemi. Challenge Tour je také úspěch!