Golf na hřišti je něco úplně jiného než v televizi. Fanoušek nemá šanci vidět kompletní dění a tak si musí vybrat, koho chce sledovat, jestli jít s flightem po hřišti nebo si vybrat jamku a sledovat hru třeba z tribuny.

Během European Tour na Albatrossu se představili českým fanouškům zajímaví hráči. Ve startovním poli se ukázaly bývalé světové jedničky, Martin Kaymer nebo Lee Weestwood. Svým uměním bavil přítomné i John Daly nebo Matthew Fitzpatrick, sestava velmi slušná.

Jenže ani jeden z těchto výtečných hráčů nefiguroval v boji o titul. Šanci na vítězství měli jiní, Lee Slattery a Haydn Porteous. Možná to nejsou až tak atraktivní jména, jaká by si v bitvě o titul na čtvrtém ročníku diváci přáli, ale golf hráli prvotřídní.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Osobně jsem příznivce golfu v televizi. Člověk má tak přehled o všem, co se na turnaji děje a vidí i hráče, kteří nehrají celý den dobře, a povede je jim jen jedna, dvě jamky. Na druhou stranu v televizi člověk nezažije atmosféru přímo z hřiště a to má své velké kouzlo. Rozhodně tedy můžu doporučit, když ta možnost je, alespoň jedno odpoledne věnovat takovémuto zážitku. Ale nezapomeňte se zase rychle vrátit k obrazovkám Golf Channel :-)