Kolo od kola se lepší Jan Cafourek na premiérovém turnaji WGM Beroun Open. Amatér, který se v zimě chystá na přestup k profíkům, má parádní formu a v sobotu to opět potvrdil. Po prvních dvou kolech za 70 a 69 ran zahrál v tom třetím 67 úderů a vede o ránu před Lukášem Tintěrou. Za těmito dvěma už je větší díra, třetí místo dělí Aleš Kořínek, Martin Příhoda a Marek Nový s odstupem pěti ran od Cafourka.

Průběžné pořadí turnaje: zde.

Cafourek měl parádní sérii od páté do jedenácté jamky, na nichž si připsal těžko uvěřitelných sedm birdie. Sérii orámoval pary a dvěma bogey. Vytrvale si tak vylepšuje handicap – z +1,4 poskočil po sobotě na +1,8.

Formu může Cafourkovi závidět kompletní profesionální špička. Na záda mu koukají jak zmínění profíci, tak i Filip Mrůzek či Stanislav Matuš. V Berouně chybí jen Ondřej Lieser, který už odcestoval do Rakouska, kde ho v Ebreichsdorfu čeká první fáze kvalifikační školy European Tour.

V banku je v Berouně 600 tisíc korun, z nichž rovná třetina připadne vítězi. V případě, že profesionální špičce vypálí rybník Jan Cafourek, může si na peníze nechat zajít chuť. Místo toho získá modré sako pro vítěze.

Ovšem stále ještě není rozhodnuto – nejbližší rival je Tintěra, ostatní při Cafourkově formě zřejmě nebudou mít šanci do boje o titul promluvit.