Vynikající finiš předvedl ve finálovém kole premiérového ročníku WGM Beroun Open profesionál Martin Příhoda. V neděli obešel berounskou osmnáctku s pěti ranami pod par a s celkovými deseti údery pod normu v součtu všech čtyř kol se mohl radovat z modrého saka pro vítěze, rozměrného poháru a hlavně – výhry v hodnotě 200 tisíc korun (z celkové dotace 600 tisíc korun).

Konečné pořadí turnaje: zde.

"V neděli to bylo super, padaly mi tam putty konečně, akorát mě mrzí trojputty na třináctce a šestnáctce. Těžké bylo navrtání na dvanáctce, kde se mi povedlo přihrát metr nad jamku, ale přesto jsem si musel jen přihrávat na par," zhodnotil finále vítěz, který se na turnaj hodně těšil. "Je to moje domácí hřiště, které bylo skvěle připravené. Turnaj vyšel skvěle," uvedl.

V záplavě chvály na adresu pořadatelů by se ovšem přece jen našla jedna chybka – citelně chyběl aktualizovaný leaderboard. Diváci v klubovně i hráči na hřišti si tak trochu lámali hlavu, jaké je pořadí na čele turnaje. Nevěděl to dokonce ani Martin Příhoda, který poté, co přinesl do klubovny vynikající výsledek 67 ran, jen kroutil hlavou. "Lepší to nevidět, ale asi to nebude stačit," usmíval se. Stačilo.

Dobře se tak naladil před první fází kvalifikační školy v rakouském Ebreichsdorfu, kam spolu s dalšími Čechy z Berouna zamíří.

"V Berouně končím vždycky druhý. To už tak ke mně patří." Lukáš Tintěra

Před startem finále to vypadalo, že o titul si to rozdají Lukáš Tintěra s velkým překvapením turnaje – amatérem Janem Cafourkem. Ten šel do závěrečné rundy s náskokem jedné rány před Tintěrou a finále se odehrávalo v duchu duelu mezi nimi dvěma. Nakonec se ani jeden z nich nedostal pod par a smál se třetí vzadu. Na Příhodu ztratili dvě rány a podělili se o druhé místo.

Lukáš Tintěra se jen smál: "V Berouně končím vždycky druhý. To už tak ke mně patří."

V neděli nehrál uvolněný golf, možná to jej stálo titul. "Bylo to vypjaté, ve stresu. Prali jsme se mezi sebou s Honzou, protože jsme byli v jednom flightu. Soustředili jsme se na sebe, bylo to jako na houpačce - chvíli byl vepředu on, chvíli já. Hráli jsme super rány, ale dělali jsme i hrozné chyby. A nakonec se radoval ten třetí," komentoval finále Tintěra.

Cafourek byl v předchozích třech kolech vynikající, ve čtvrtém kole se ale jen těžko hledal na greenech. "Vysloveně jsem se trápil, zahrál jsem čtyři trojputty, což byly fatální chyby ve finále a rozhodly o konečném umístění. Nervózní jsem nebyl. Pocitově se mi hrálo jinak než na Ypsilonce, kde jsem usiloval také o vítězství. Spíš mi tam nespadlo to, co v předchozích dnech," uvedl Jan Cafourek.

Po dvou vydařených turnajích mezi profesionály si liboval: "Mám alespoň měřítko, jak jsem schopen hrát s nejlepšími českými profesionály. Udělám maximum pro to, abych takto hrál i příští rok."

S přestupem k profíkům nehodlá otálet, přihlášku si chce podat už příští týden. Kvalifikační školu European Tour vynechá, ještě zkusí stihnout q-school Pro Golf Tour, což je série, kterou by v příští sezoně rád kombinoval s českou profitour. "Otázka je, jak na tom budu s rozpočtem, protože zatím si turnaje platím sám. Uvidíme, jak to bude v příštím roce," zakončil nejlepší amatér čtyřdílného berounského podniku.