Tak dlouhou cestu musel ujít Phil Mickelson. Král „flop shotu“. Šampion v srdcích diváků. Pravák, který vytvořil legendární kariéru hrou nalevo. Muž, který se nikdy neodvrátil zády od výzvy hrát nezapomenutelný úder. Čtyři a půl roku čekal v 96 startech PGA TOUR na další triumf ničím nenapodobitelné kariéry.

V tomto období to v podání Leftyho bylo nahoru dolu. Ve dvou sezónách nehrál dobře, nedosáhnul na svůj standard. Často chyboval. Nedokázal poskládat hru podle svých představ. Trápil se při odpalech driverem. Pokud zvládnul dobře tři soutěžní kola, jedno vždy až nepochopitelně pokazil. Jeho soustředěnost nebyla na potřebné úrovni.

Oproti tomu měl v uplynulých čtyřech sezónách skvělé turnaje. Na dvou z nich by dokonce, za normálních okolností, v porovnání podle historicky dosaženého skóre téměř ve 100% vyhrál. Mickelson tak zaznamenal například dvě druhá místa, která byla nejvíc vidět. Masters 2015 a The Open 2016.

Tvrdá práce a víra vrátit se mezi vítěze přinesla své ovoce. Po předešlých výkonech Phil Mickelson cítil, že je na dobré cestě a minulý týden to v Mexiku dokázal. Je zpátky na vítězné vlně. Do ní se vrátil po svém 43. vítězství z PGA TOUR.

Phil Mickelson (Foto: GettyImages)

A jak jinak, typickým Mickelsonovským způsobem. Po pestré hře, která diváky baví, předvedl mezi nejlepšími hráči světa v turnaji Mexico Championship excelentní výkon a k tomu přidal něco navíc, co se jen těžko dá vyjádřit slovy.

Víc symbolické to v hlavním městě Mexika ani být nemohlo. Na starobylém hřišti parkového střihu Club de Golf Chapultepec, s vzrostlými stromy, strategicky rozmístěnými bunkery a malými greeny s těžko čitelnými dráhamy patů, kde potřebujete mít výborný course management podpořený nezanedbatelnou pomocí svého muže na bagu. A právě tady se před rokem poprvé objevil v roli caddieho bratr Phila Tim.

Phil Mickelson (Foto: GettyImages)

Ten v té době nahradil na záskok indisponovaného Jima „Bones“  Mackaye. Od této chvíle se zrodila nová spolupráce. Byl to právě Tim kdo Philovi hodně pomohl. Bývalý coach univerzitního týmu Arizona State University rozumí tomu jak hrát soutěžní golf na nejvyšší úrovni. V nejdůležitějších chvílích ve finálovém kole svého svěřence uklidnil. Má tak nezanedbatelný podíl na jejich prvním společném vítězství. Jako bonus je musí těšit fakt, že to zvládli suverénním způsobem při rozehrávce na náhlou smrt  proti o generaci mladšímu v současnosti ve skvělé formě hrajícímu Justinu Thomasovi.

Cíl bratrské dvojice je jasný. Útok na další tituly. Phil Mickelson na to má. Zaokrouhlit počet na 50 by byl krásný počin jednoho z nejoblíbenějších a nejuznávanějších hráčů historie hry.