Nejsem vášnivým sázkařem, který by každý týden poslal tiket na Sportku a naivně věřil, že zrovna jemu přihraje štěstěna milionovou výhru a do konce života nesáhne na práci. Nicméně nikdy jsem se nebránil občasnému tipu na sportovní přenosy. Minulý týden jsem zkusil sázet na golf.

Během turnaje OHL Classic at Mayakoba a Nedbank Golf Challenge vypsala sázková kancelář Fortuna kurzové tipy na profesionální golf. V neděli bylo navíc možné vsadit si i živě, přímo během vysílání.

Vsadit před turnajem na vítěze je něco podobného jako věštit z křišťálové koule. Přiznám se, zkusil jsem to a výsledek nebyl úplně špatný. Sázka na Rickieho Fowlera, který skončil nakonec druhý, za 25 korun zas tak nebolela. Příště zkusím na umístění v Top 5.

Daleko atraktivnější a divácky i hráčsky poutavější spatřuji variantu živých sázek. Ve finálovém kole s napětím sledujete průběh turnaje a do toho si pošlete tip na vítěze jamky v daném flightu, nebo zkusíte, jaký výsledek na jamce golfista zahraje. Poměřovat můžete mezi sebou i jednotlivé hráč v sázce kdo lépe a podobně.

Dlouhé golfové přenosy povětšinou nemají strhující tempo a okořenění v podání sázek může z golfu udělat atraktivní a napínavou zábavu. A když nějaký ten tiket vyjde, aspoň budete mít na večeři…

Golfu a úspěšným tipům zdar.